آشنایی با ویژگی های بهترین نوع چسب کاشی و نحوه استفاده از آن

بهترین چسب کاشی در بازار انواع مختلفی دارد، که شما می بایست با توجه به عملکرد و نوعی که دارند، از آنها استفاده نمایید. این چسب ها انواع مختلفی دارند، که هر کدام برای مورد خاصی استفاده می شود. در واقع شما با یک چسب خوب و ایده آل می توانید گرانیت، سنگ، کاشی و سرامیک را بر روی سطوح نمای ساختمان و مکان مورد نظر نصب نمایید. برای خارج شدن از اتفاقات و دشواری هایی که در زمان ساخت یک سازه پیش می آید، بایستی از شیوه های نوین نهایت استفاده را در امر ساختمان سازی نمود.

بهترین چسب کاشی دارای دو مدل می باشد، یکی خمیری و دیگری پودری. نوع خمیری آن به دو نوع معمولی و ضد آب تقسیم می شود. امروزه مارک های گوناگونی از چسب کاشی معمولی و ضد آب در بازار وجود دارد. چسبی که شما در تاسیسات ساختمانی از آنها استفاده می کنید، بایستی از کیفیت و نوع مرغوبی باشد، برند آن را باید مورد توجه قرار داد، اگر برند چسب مرغوب باشد، مطمئنا چسب شما چسبی استاندارد و باکیفیت خواهد بود.

چسب خمیری که از TILEBOND WP-300 تشکیل شده است، براساس رزین های امولسیونی، پودرهای معدنی و ترکیبات غلیظ کننده برای به کار بردن در سطوح داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع چسب ها برای نصب سرامیک، کاشی، سنگ بر روی سطوح سنگی، کاشی، سیمان، بتن، گچ، درای وال، ورق آزبست دیوار سرویس های بهداشتی، آشپزخانه، نمایشگاه های راه پله ها، راهروها، اتاق های بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای بهترین چسب کاشی

  • استحکام و مقاومت بالا در مقابل زلزله و اتفاقات ناگهانی.
  • طول عمر بالای مصالح نصب شده با استفاده از بهترین چسب کاشی در سال های آتی.
  • از بین رفتن نوسان و ارتعاش سطوح نصب شده با چسب در مقایسه با ملات های دیگر.
  • بهترین چسب کاشی با جرم پایین خود به سبک سازی کف و همین طور بدنه در زمان نصب کمک فراوانی می نماید.
  • در نواحی پرباران و در مقابل باران های دائمی سطوح، را آب بندی می کند و از نفوذ رطوبت به درون آن پیشگیری می نماید.
  • در مناطق و نواحی سردسیر و همچنین گرمسیر بر روی نما به کار برده می شود.
  • بهره مندی از فضای بیشتر در سازه بخاطر کاربرد از چسب و مواد کمتر.

در بین چسب های خمیری که از استاندارد EN I2004-TYPE D2T بهره مند هستند، می توان با یک کاردک دندانه دار به راحتی این چسب را برای نصب سطوح به کار برد. همچنین میزان چسبندگی بسیار این چسب با ترکیبات خوبی که در درون آن به کار برده شده است، بسیار فوق العاده می باشد. همچنین بوی ضعیفی دارد، که آزاری به مشام و بویایی شما نمی رساند. انعطاف پذیری مناسب و مطلوبی در برابر ارتعاشات، لرزش ها و حرکت های محدود ساختمان دارد. این چسب با ویژگی های خوبی که در برابر آب دارد، بسیار فوق العاده عمل می نماید. این چسب را بایستی در هر متر مربع 2 تا 4 کیلوگرم مورد استفاده قرار داد.

اصول کار با بهترین چسب کاشی

بر روی سطوحی که از قبل با گچ، آجر و یا کاشی پوشیده شده اند، می توان با بهترین چسب کاشی مجددا کاشی ها را بر روی سطوح چسباند. معمار باید بتواند کاشی ها را به درستی و زیبایی در کنار یکدیگر قرار دهد. البته این کار نیازمند کسب دانش و مهارت های لازم است، که بایستی از قبل به کسب این مهارت ها پرداخته باشد. این نوع چسب ها به دلیل خصوصیات و کیفیت ایده آل در صنعت ساختمان کاربردهای بسیاری دارند. رعایت اصول ایمنی و محافظت بخاطر دارا بودن مواد شیمیایی در ترکیب این چسب ها که ماده اصلی آنها از پلیمرها یا سیمان است، ضروری می باشد. این چسب ها در برابر رطوبت استحکام بسیاری دارند و از آنها در کاشی کاری، حمام ها، دستشوئی، آشپزخانه و سرویس های بهداشتی استفاده می شود. زیرا در این مکان ها در مقایسه با قسمت های دیگر سازه استفاده از کاشی و دیگر مصالحی که با چسب به یکدیگر متصل می شوند، بالغ بر 70 درصد است. رعایت اصول ایمنی در هنگام نصب که در زمان خودگیری چسب از خود آمونیاک آزاد می نماید، هم ضروری است. در استفاده از هر نوع چسبی با توجه به مواد تشکیل دهنده آن بایستی به راهنمایی ها و اصولی که برای استفاده از یک چسب وجود دارد، توجه نمود و آنها را در مواقع لزوم به کار بست، تا کار با حفظ قوانین مرتبط به آن به اتمام برسد.

برای تشخیص بهترین چسب کاشی در میان انواع چسب های موجود در کارهای ساختمانی، بایستی به مواد ترکیبی یک چسب، جنس، کیفیت و استاندارد چسب را در نظر گرفت. برای چسباندن سرامیک و کاشی از چسب های مایع ویژه و یا از بتونه استفاده می کنند. چسب های مایع بدون تراشیدن دیوار مورد استفاده قرار می گیرند. این گونه مواد به طور معمول در برابر آب، اسید و ترکیبات نفتی مقاومت بالایی دارند. بتونه ها به طور عادی از چندین نوع مواد شیمیایی ویژه مخلوط شده اند و در هر حال چگونگی کار و نوع اجرا و بهره برداری بایستی از قبل به تایید دستگاه نظارت برسد. در بعضی از ساختمان ها کاشی را با چسب هایی از جنس رزین به سطوح و دیواره ها نصب می نمایند. اما جزء بهترین های چسب کاشی نیستند.

برای اجرای بهترین چسب کاشی باید از ماله دندانه دار استفاده نمود. در این مدل قطر و میزان مناسبی برای اجرا بدست می آید. همچنین در صورت اعمال چسب با ضخامت بالا سبب لغزش کاشی و عدم خشک شدن سریع چسب خواهد شد. در وضعیتی که دما و رطوبت به طور معمول حداکثر زمان اجرا 20 دقیقه

می باشد.

قبل از اجرا به وسیله شمشه و تراز ناهمواری و کجی سطح را اندازه گیری نموده و از چسب بتن و اندود سیمانی برای تراز کردن کمک می گیریم. همچنین پس از 5 روز از انجام صافکاری عملیات کاشی کاری صورت می گیرد.

در نتیجه اگر سطوح به طور کامل و با اصول ایمنی چسب زده شوند، عمر طولانی سازه را برای شما با خود به همراه می آورند. بنابراین مدت زمان بسیاری برای شما عمر خواهد نمود.

البته باید سطوح از چربی و ترک نیز مبرا باشد و سطح سستی نباشد، زیرا باعث می شود قابلیت جذب چسب پایین بیاید.

امیدواریم که به این مطلب براتون مفید بوده باشه، شرکت عایق رطوبتی پارسیک یکی از بهترین و بزرگ ترین شرکت ها در زمینه عایق رطوبتی است که بیش از 85 نمایندگی در شهر ها و استان های مختلف دارد و شما می توانید برای عایق بندی خانه و با ما تماس بگیرید.

وبلاگ مرتبط

ارسال دیدگاهآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.