آشنایی با ویژگی های بهترین نوع چسب کاشی و نحوه استفاده از آن

چسب کاشی در بازار انواع مختلفی دارد، که شما می بایست با توجه به عملکرد و نوعی که دارند، از آنها استفاده نمایید. امروزه به دلیل اینکه شرکت های زیادی چسب کاشی تولید می کنند انتخاب بهترین چسب کاشی و سرامیک سخت شده است، اما در این مقاله قصد داریم با آشنایی شما با ویژگی های بهترین چسب کاشی و سرامیک این کار را برایتان آسان تر کنیم، پس با پارسیک همراه باشید.

انواع چسب کاشی

چسب های کاشی عمدتا دارای دو مدل می باشند، یکی خمیری و دیگری پودری که نوع خمیری آن به دو نوع معمولی و ضد آب تقسیم می شود. امروزه شرکت های گوناگونی چسب کاشی معمولی و ضد آب تولید می کنند.

چسب کاشی خمیری

چسب خمیری که از TILEBOND WP-300 تشکیل شده است، براساس رزین های امولسیونی، پودرهای معدنی و ترکیبات غلیظ کننده برای به کار بردن در سطوح داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع چسب ها برای نصب سرامیک، کاشی، سنگ بر روی سطوح سنگی، کاشی، سیمان، بتن، گچ، درای وال، ورق آزبست دیوار سرویس های بهداشتی، آشپزخانه، نمایشگاه های راه پله ها، راهروها، اتاق های بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

چسب کاشی پودری

چسب کاشی پودری نوع دوم از انواع چسب کاشی و سرامیک می باشد که بر پایه سیمان تولید می شود و تنها با اضافه کردن کمی آب به آن بترین چسب برای کاشی و سرامیک به دست می آید.

چگونه بهترین چسب کاغذ دیواری را انتخاب کنیم

 

چگونه بهترین چسب کاشی را انتخاب کنیم؟

در بعضی از ساختمان ها کاشی را با چسب هایی از جنس رزین به سطوح و دیوار ها نصب می نمایند. اما رزین ها جزء بهترین های چسب کاشی نیست. برای پیدا کردن بهترین چسب کاشی در میان انواع چسب های موجود، بایستی به مواد ترکیبی یک چسب، جنس، کیفیت و استاندارد چسب دقت نمود. چسب های مایع بدون تراشیدن دیوار مورد استفاده قرار می گیرند. این گونه مواد به طور معمول در برابر آب، اسید و ترکیبات نفتی مقاومت بالایی دارند.

چسب های کاشی با کیفیت چسبندگی بسیار بالایی دارند این چسب با ترکیبات خوبی که در درون آن به کار برده شده است، بسیار مقاوم و چسبنده می باشند. همچنین بوی ضعیفی دارد، که آزاری به مشام و بویایی شما نمی رساند. انعطاف پذیری مناسب و مطلوبی در برابر ارتعاشات، لرزش ها و حرکت های محدود ساختمان دارد. این چسب ها با ویژگی های خوبی که در برابر آب دارد، بسیار فوق العاده عمل می نماید.

بهترین چسب کاشی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

  1. مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید
  2. نیروی کششی بالای یک نیوتن برای تحمل وزن مصالح
  3. مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی
  4. ماندگاری بالا
  5. گیرش اولیه قابل قبول برای راحتی کار با آن
  6. مقاومت در برابر نوسانات و ارتعاش سطوح نصب شده

انتخاب بهترین چسب کاشی چه مزایایی دارد؟

انتخاب بهترین چسب کاشی چه مزایایی دارد؟

  • استحکام و مقاومت بالا در مقابل زلزله و اتفاقات ناگهانی
  • انتخاب بهترین چسب کاشی به سبک سازی کف و همین طور بدنه در زمان نصب کمک فراوانی می نماید.
  • از نفوذ آب به داخل ساختمان جلوگیری نماید.
  • بهره مندی از فضای بیشتر در سازه بخاطر کاربرد از چسب و مواد کمتر.

بهترین چسب کاشی کف و دیوار کدام است؟

چسب کاشی پومکس

پومکس شرکتی است که در سال 1388 فعالیت خودش را در زمینه مواد شیمیایی ساختمان آغاز کرد و از بین محصولات متعددی که تولید می کند چسب کاشی آن یکی از بهترین چسب ها در بازار می باشد.

چسب کاشی هنکل (Henkel)

چسب کاشی هنکلی از آن دسته از شرکت هایی است که بهترین چسب را تولید می کند، چسب های این نوع شرکت از فرمولاسیون قوی، مواد آلی و مواد پلیمری برخودار است که باعث شده که نسبت به چسب های دیگر موجود در بازار چسبندگی بالایی نیز داشته باشد.

چسب کاشی پارسیک

عایق رطوبتی پارسیک شرکتی است که در سال 1388 فعالیتش را در زمینه تولید مصالح و مواد شیمیایی آغاز کرده و در حال حاضر بیش از 80 نمایندگی در سرتاسر ایران دارد و بیش از 100 پروژه موفق را در تمام استان ها و شهرستان های مختلف انجام داده.

چسب کاشی پارسیک نسبت به چسب های دیگر در بازار، یکی از با کیفیت ترین و بهترین چسب کاشی شناخته می شود که می توان هم برای نصب کاشی در کف و هم در دیوار استفاده نمود، از این نوع چسب می توان برای نصب انواع گرانیت، کاشی های پرسلانی، سنگ، سفال و آجر حتی در محیط های مرطوب و پر تردد استفاده کرد.

چسب کاشی شیمی ساختمان

شیمی ساختمان یکی از شرکت های قدیمی در حوزه فراورده های شیمیایی ساختمانی است که چسب کاشی این نوع شرکت یکی از با کیفیت ترین چسب ها برای کف ساختمان می باشد.

طریقه استفاده از چسب کاشی

قبل از اجرا به وسیله شمشه و تراز ناهمواری و کجی، سطح را اندازه گیری نموده و از چسب بتن و اندود سیمانی برای تراز کردن کمک بگیرید. بعد از پنچ روی مراحلی که در ادامه خدمتتون آموزش داده میشه با دقت اجرا کنید.

برای ساختمان هایی که تازه قصد کاشی کاری دارند و در گذشته ساختمان خود را کاشی کاری نکرده اند:

ابتدا سطحی که قصد داریم کاشی را نصب کنیم به خوبی تمیز می کنیم، بعد از تمیز کرد سطح سه پیمانه پودر چسب کاشی را داخل ظرف بریزید و به آن یک پیمان آب اضافه کنید، سپس هم  بزنید تا آب با پودر کاملا مخلوط شود، بعد از مخلوط کردن 15 دقیقه صبر کنید تا مخلوط مورد نظر به خوبی حالت خمیری به خود بگیره و بعد از آن می توانید تا یک ساعت از آن استفاده کنید.

برای ساختمان هایی که قبلا کاشی کاری کرده اند و قصد بازسازی و تعویض کاشی های خود را دارند:

ابتدا کاشی های قدیمی خود را که قبلا نصب کرده اید از سطح مورد نظر بردارید و زیر کاشی را به خوبی تمیز کنید، بعد از تمیز کردن سطح چسب کاشی را با مقداری آب مخلوط کرده و با استفاده از یک ماله مخصوص چسب را بر روی سطح مورد نظر بریزید، به طوری که تمام سطح را پوشش دهد، در مرحله آخر هم کاشی را به آرامی و با دقت بر روی سطح گذاشته و اندکی فشار بر روی آن کاشی و سرامیک را بر روی سطح بچسبانید.

بعد از این که مراحلی که در بالا خدمتتون گفتیم با دقت انجام دادید باید درز بین کاشی ها را بندکشی کنید، دلیل اینکه بعد از کاشی کاری درز های کاشی را بند کشی می کنند جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به داخل دیوار ها و کف می باشد که اگر این کار انجام نشود باعث می شود که نم و رطوبت به داحل ساختمان نفوذ کرده و موجب ایجاد خسارت های مالی می شود، برای این که از نفوذ نم و رطوبت جلوگیری کنید پیشنهاد می شود از پودر بندکشی تک جزئی پارسیک استفاده کنید

قیمت بهترین چسب کاشی و سرامیک

قیمت بهترین چسب کاشی و سرامیک

با توجه به متراژ سطح مورد نظر و نوع آن قیمت چسب کاشی متفاوت است و نمی تواند قیمت واحدی برای آن گفت، در جدول زیر ما قیمت بعضی از چسب های کاشی با متراژها و وزن های مختلف را برایتان جمع آوری کردیم و شما می توانید با در نظر گرفتن متراژ سطح خود بهترین چسب کاشی خود را به صورت آنلاین خریداری کنید.

نام

وزن (کیلوگرم) متراژ قیمت (تومان)

چسب کاشی

20

0 تا 6 متر

130000

چسب کاشی

40

0 تا 12 متر

260000

چسب کاشی

60

0 تا 18 متر

390000

چسب کاشی

80

0 تا 24 متر

520000

چسب کاشی

100

0 تا 30 متر

650000

چسب کاشی

120

0 تا 36 متر

780000

چسب کاشی 140 0 تا 42 متر

910000

برای مشاهده قیمت  متراژ های بالاتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید چسب کاشی

امیدواریم که به این مطلب براتون مفید بوده باشه، شرکت عایق رطوبتی پارسیک یکی از بهترین و بزرگ ترین شرکت ها در زمینه عایق رطوبتی است که بیش از 85 نمایندگی در شهر ها و استان های مختلف دارد و شما می توانید برای عایق بندی خانه و با ما تماس بگیرید.

4/5 - (4 امتیاز)

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است