عایق بندی چاله آسانسور در اهواز

نحوه عایق بندی و آب بندی چاله آسانسور در اهواز

در مناطقی که سطح آب زیر زمینی بالا می باشد و یا سیستم فاضلاب درستی ندارند یکی از مشکلاتی که برای بیشتر ساختمان ها در این منطقه به وجود می آید جمع شدن آب در چاله آسانسور می باشد، به همین دلیل یکی از مهم ترین و اساسی ترین کار ها قبل از نصب آسانسور عایق بندی چاله آسانسور می باشد، در این مقاله قصد داریم ضمن آشنایی با موقعیت جغرافیایی استان خوزستان شما را با نحوه عایق بندی چاله آسانسور در اهواز آشنا کنیم، پس در ادامه با عایق رطوبتی پارسیک همراه باشید.

موقعیت جغرافیایی اهواز

استان خوزستان، استانی است که در جنوب غربی واقع شده است و یکی از مراکز تولید نفت و گاز در ایران شناخته می شود، این استان با مساحت 64.05 و جمعیت بیش از 4 میلیون نفر، پنچمین استان پرجمعیت در ایران محسوب می شود.

این استان از سمت شمال و شرق توسط رشته کوه زاگرس احاطه شده است که با حرکت به سمت مرکز استان یعنی اهواز از ارتفاع این کوه ها کاسته می شود، بنابراین استان خوزستان در منطقه کوهستانی و جلگه ای قرار گرفته.

به چه دلیل در اهواز باید چاله های آسانسور را آب بندی کنیم؟

همان طور که در بالا گفته شد استان خوزستان در منطقه کوهستانی قرار گرفته، به همین دلیل سطح آب زیر زمینی در این استان به ویژه در شهر اهواز بالاست، علاوه بر آن به دلیل اینکه شهر اهواز سیستم دفع شبکه ای فاضلاب خوبی ندارد، نبود سیستم یا شبکه فاضلاب مناسب باعث ایجاد خطرات جدی و جبران ناپذیری برای محیط زیست و سلامتی افراد خواهد شد، به همین دلیل باید در اهواز چاله های آسانسور را عایق بندی کنیم.

در صورت نفوذ آب به چاله آسانسور، چه خطرات و آسیب هایی رخ خواهد داد؟

یکی از مشکلاتی که در صورت عدم آب بندی چاله های آسانسور پیش می آید آسیب به تاسیسات برقی می باشد، در صورت جمع شدن آب درون چاله آسانسور باعث ایجاد اتصال کوتاه در سنسور های آسانسور می شود و باعث اختلال در کارکرد آسانسور خواهد شد.

یکی دیگر از عدم آب بندی چاله های آسانسور و نفوذ کردن آب در درون آن زنگ زدگی اتصالات و عناصر فلزی آسانسور به خصوص رول بولت های اتصال قطعات می باشد، که زنگ زدن اتصالات آسانسور در دارز مدت موجب کاهش عملکرد آسانسور می شود، بنابراین چاله آسانسور باید با دقت زیاد و به صورت جدید آب بندی شود.

آب بندی چاله آسانسور در اهواز

آب بندی چاله آسانسور در اهواز

به دلیل اینکه چاله آسانسور در پایین ترین طبقه قرار دارد، برای آب بندی آن می توان از روش ها مختلفی استفاده کرد، یکی از این روش ها استفاده از عایق رطوبتی کریستالی می باشد، عایق رطوبتی کریستالی یکی از انواع عایق های رطوبتی است که برای عایق بندی بتن استفاده می شود، این نوع عایق به دلیل استفاده آسان در بین مهندسان و پیمانکاران سرتاسر جهان محبوبیت زیادی کسب کرده.

زمانی که این محصول را بر روی سطح بتن چاله آسانسور بزنید، عایق کریستالی به درون سطح بتن نفوذ می کند و برای افزایش مقاومت در برابر فشار های هیدرواستاتیک آب کریستال های رشته ای را در سازه بتنی ایجاد می کند.

دو موضوع مهمی که باید در هنگام استفاده از عایق رطوبتی کریستال تجوه کنید، دمای هوا و رطوبت بتن می باشد؛ برای استفاده از عایق رطوبتی کریستالی باید دمای هوا بین 5 الی 30 درجه سانتی گراد باشد در غیر این صورت عایق در بتن به سختی نفوذ می کند، موضوع دوم رطوبت سازه بتنی است، در صورتی که چاله آسانسور خود را به تازگی بتن ریزی کرده اید، برای عایق بندی بهتر است تا زمان خشک شدن و سفد شدن بتن صبر کنید، زیرا در صورت وجود رطوبت در سازه بتنی خاصیت ضد آب بودن عایق رطوبتی کریسیتالی از بین خواهد رفت.

مزایا استفاده از عایق رطوبتی کریستالی در اهواز

 • ایجاد سطح مقاوم در برابر نفوذ آب
 • جلوگیری از ترک خوردگی بتن
 • عدم نفوذ آب و بخار در بتن
 • محافظت از بتن در برابر حمله یون های شیمیایی
 • ایجاد خاصیت خود ترمیمی در بتن

اگر در استان خوزستان به ویژه در شهر اهواز ساکن هستید و قصد آب بندی چاله آسانسور ساختمان خود را دارید می توانید کلیک کردن بر روی لینک زیر عایق رطوبتی کریستالی خود را خریداری نمایید.

خرید عایق رطوبتی کریستالی


نحوه عایق بندی چاله آسانسور در اهواز

نحوه عایق بندی چاله آسانسور در اهواز

 1. اگر چاله آسانسور طبقه منفی ساختمان دچار نفوذ و جمع شدن آب شده است، ابتدا آب را تخلیه کنید
 2. درصورتی که سطح را قبلا ایزوگام کرده اید، ایزوگام را بردارید
 3. لایه های سستی که بر روی بتن قرار دارد بردارید تا به سطح بتن برسید
 4. نخاله های که درون چاله های آسانسور جمع آوری شده را تخلیه کنید
 5. عایق رطوبتی کریستالی را با مقداری آب ترکیب کنید و 2 تا 3 دقیقه هم بزنید
 6. بعد از آن که ماده آب بندی به غلظت مناسب رسید به وسیله یک کاردک عایق را بر روی بتن بکشید

مراکز فروش عایق رطوبتی پارسیک در اهواز

عایق رطوبتی پارسیک یکی شرکت هایی است که دارای هزاران پروژه اجرایی موفق در سراسر کشور و یکی از اولین و بزرگترین تولید کننده های عایق های رطوبتی نسل جدید جایگزین ۱۰۰٪ ایزوگام و قیر گونی در ایران می باشد و همواره سعی بر این داشته محصولی فراتر از کیفیت بازار به همیهنان عزیز کشورمان ایران ارائه دهد. برای اطلاع از مراکز فروش عایق رطوبتی کریستالی در استان خوزستان و شهر اهواز می توانید به بخش نمایندگان ما مراجعه کنید.

وبلاگ مرتبط

ارسال دیدگاهآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.