عایق سفید بام

عایق سفید، غلظت دهنده های سلولزی برپایه سلولز است. غلظت دهنده های سلولزی دارای گریدهای ۴۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰۰ می باشند که عمدتاً در ایران گرید۴۰۰۰ ، تیلوز گفته می شود که در صنعت چسب و رنگ سازی استفاده می شود. در میان گرید های غلطت دهنده های سلولزی گرید ۴۰۰۰ یا همان تیلوز شناخته شده تر است.

هر چه گرید به سمت بالاتر می رود، توانایی حل شدن در آب بیشتر می شود ولی قدرت نگهداری آب در آن به مدت طولانی کم تر می شود. عایق سفید یا گرید ۴۰۰۰ غلظت دهنده های سلولزی نسبت به گرید های دیگر در توانایی نگهداری آب دارای قدرت بیشتری است اما نسبت به گرید های بالاتر دیرتر در آب حل می شود وهم چنین مقدار بیشتری از این ماده را در هر بار ساخت محصول باید استفاده کرد. با بالا رفتن گرید غلظت دهنده سلولزی، توانایی انحلال در آب بیشتر و میزان مصرف کمتری می شود. غلظت دهنده های سلولزی بسته به گرید آن ها در صنعت های مختلفی کاربرد دارند به عنوان مثال هیدروکسی پروپیل متیل سلولز یا اچ پی ام سی که جز مشتقات اصلاح شده سلولز محسوب می شود به راحتی در آب سرد حل می شود در مقابل، هیدروکسی اتیل سلولز یا اچ ایی سی برای حل شدن نیاز به آب گرم و یا مقداری قلیا دارد.

انواع مختلفی از غلظت دهنده های سلولزی در بازار وجود دارند که عمدتا شامل سی ام سیCMC، اچ پی ام سیHPMC، اچ ای سی HEC و ام اچ ای سی MHEC می باشند. تمام غلظت دهنده های موجود در بازار از نظر کاربردی یک هدف را دنبال کرده و بیشتر از لحاظ ساختار مولکولی و مشتقات اصلاح شده سلولز با هم فرق دارند. در مشتقات غلظت دهنده های سلولزی باید در نظر داشت که حروف مخفف معرف ترکیبات زیر هستند:

اچ=هیدروکسی ایی=اتیل سی=سلولز پی=پروپیل ام=متیل
اچ پی ام سی =HPMC=هیدروکسی پروپیل متیل سلولز
اچ ایی سی = HEC =هیدروکسی اتیل سلولز
ام اچ ایی سی = MHEC =متیل هیدروکسی اتیل سلولز
سی ام سی =CMC=کربوکسی متیل سلولز

کاربرد عایق سفید:

در صنایع دارویی، ساختمانی، چسب، کاغذسازی و … کاربرد دارد.

برای خرید عایق سفید با همکاران ما تماس بگیرید.

وبلاگ مرتبط

ارسال دیدگاهآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.