انواع عایق رطوبتی دیوار

انواع عایق رطوبتی دیوار

انواع عایق رطوبتی دیوار با هدف جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت از داخل و خارج ساختمان تولید می شود اما متأسفانه عموم مردم با مزایا آب بندی و عایق بندی ساختمانی آشنا نیستند و اکثر سازندگان و پیمان کاران نمی دانند چگونه می توانند ساختمان عایق بندی کنند، بیشتر ساختمان ها پر از نشتی و ترک هستند، بعضی از این ترک ها آشکار هستند و می توان برای رفع آن اقدام کرد اما بیشتر ترک ها و نشتی ها آشکار نیستند و برای رفع آن نیاز به تشخیص یک متخصص داریم، در این مقاله با عایق رطوبتی پارسیک همراه باشید تا با انواع عایق های رطوبتی دیوار و عایق رطوبتی دیوار های سیمانی، گچی،باران گیر و داخلی آشنا شوید.

پارامتر های مهم در انتخاب عایق رطوبتی دیوار

 1. محل و اندازه ترک خوردگی
 2. ترک خورگی جقدر دسترس است؟
 3. سازگار بودن عایق رطوبتی با دیوار

یک عایق رطوبتی دیوار باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یک عایق رطوبتی دیوار باید انعطاف پذیر باشد تا بتوان به راحتی شکاف ها و ترک های کوچک را پوشش دهند، بهترین عایق رطوبتی دیوار برای آب بندی اتصالات در مقاطع فلزی، شیشه ای و پلاستیکی علاوه بر انعطاف پذیری بالا، باید چسبندگی قابل قبولی داشته باشد.

انواع عایق رطوبتی دیوار

انواع عایق رطوبتی دیوار

 • فیلم های ورقی انعطاف پذیر
 • واشر ها
 • عایق رطوبتی نانو
 • انواع نوار
 • چسب ها
 • پرکننده های دستی

فیلم های ورقی انعطاف پذیر

فیلم ها و ورق ها برای پوشاندن سوراخ های منتهی به سقف ها استفاده می شود، ورق های انعطاف پذیر اغلب برای آب بندی دائمی ترک های بزرگ که در معرض دید هستند استفاده می شود، فیلم پلی اتیلن یکی از متداول ترین ورق انعطاف پذیر هستند که با ضخامت های مختلف تولید می شود، پلی اتیلن متقاطع مانع بخار نیست و به عنوان عایق رطوبتی دیوار با قابلیت عبور هوا عمل می کند.

واشر ها

واشر یک ماده انعطاف پذیر می باشد که به منظور جابجایی بین دو ماده تولید و استفاده می شود، این نوع واشر ها به عنوان عایق حرارتی در اتصالات بین فلز و شیشه مانند پنجره ها برای جلوگیری از عبور هوا و رطوبت استفاده می شود.

عایق رطوبتی نانو

عایق های رطوبتی نانو نسل جدید عایق های قدیم مانند ایزوگام هستند که کاربرد ها و انواع مختلفی دارند، این نوع عایق ها علاوه بر عایق بندی دیوار های خارجی و سیمانی برای آب بندی پشت بام ها و استخر استفاده می شود، این نوع عایق ها طول عمر بالایی دارند و علاوه بر آب بندی در برابر تغییرات ناگهانی آب و هوایی و آتش مقاوم هستند؛ بیشتر عایق های رطوبتی نسل جدید در رنگ های مختلف تولید می شود و استفاده از آن ها به دیوار آسیبی نمی‌رساند و کاملا با محیط زیست سازگار هستند.

انواع نوار

نوار ها در مدل های متنوعی تولید می شو د و برای پر کردن انواع درز استفاده می شود، بهترین نوار برای عایق بندی فویل ساخته شده از لاستیک بوتیل می باشد، زیرا به راحتی تمیز می شود اما باید در نصب آن دقت فراوانی کرد.، امروزه این نوع عایق برای آب بندی دیوارها دیگر استفاده نمی شود زیرا به بعد از نصب به راحتی از دیوار جدا می شود.

پر کننده های دستی

عایق رطوبتی آخری که می خواهیم خدمتتون معرفی کنیم پرکننده های دستی هستند، این نوع پرکننده ها معمولا در ترک ها، شکاف ها و حفره ها استفاده می شود که به دلیل عدم دسترسی و وجود درز های بیش از حد، سطح داخلی را نمی توان آب بندی کرد.

عایق رطوبتی دیوار های سیمانی

 

برای عایق بندی دیوار های سیمانی پیشنهاد ما استفاده از عایق های رطوبتی نسل جدید با قابلیت نانو می باشد، عایق های رطوبتی نسل جدید به علت استفاده از مواد نانو انعطاف پذیری بالایی دارند و 100 درصد دیوار را آب بندی می کنند، عایق های رطوبتی دیوار نانو بهترین جایگزین برای عایق های قدیمی مانند ایزوگام و پشم شیشه می باشد، استفاده از این عایق ها در برابر اشعه UV خورشید و باران اسیدی مقاومت بالایی دارند که سبب می شود از صدمه دیدن ساختمان شما جلوگیری شود.

عایق رطوبتی دیوار های گچی

 

برای عایق بندی دیوار های گچی می توان از پرایمر استفاده کرد، پرایمر ماده ای است که به عنوان زیرسازی در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود، از این نوع محصول معمولا به عنوان زیر سازی ایزوگام و زیر سازی دیوار های داخلی قبل از عایق بندی دیوار استفاده می کنند.

مزایا استفاده از پرایمر در عایق بندی دیوار های گچی

 • از حرکت های نمک های قلیایی بر روی دیوار جلوگیری می کند
 • عدم ایجاد شوره زدگی گچ
 • کاهش مقدار مصرف رنگ برای دیوار های گچی
 • قدرت چسبندگی بالا

عایق رطوبتی دیوار های داخلی و باران گیر

 

عایق رطوبتی دیوار های داخلی و باران گیر به دلیل خاصیت کشسانی بالا ترک های موجود بر روی دیوار های باران گیر را پوشش می دهد و باعث ایجاد ترک بعد از اجرا عایق می شود، این نوع عایق برای ساختمان ها و خانه های شمال کشور مناسب هستند و بهترین جایگزین عایق های سنتی می باشد.

ویژگی های عایق رطوبتی دیوار باران گیر و داخلی

 • پوشش دهی مناسب
 • جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت
 • چسبندگی بسیار بالا
 • ضد جلبک و ضد خزه
 • سازگار با محیط زیست
 • عایق صوتی مناسب
 • طول عمر بالا
 • قسمت مناسب
 • تنوع رنگی بالا
 • وزن بسیار سبک

مراحل اجرای عایق رطوبتی دیوار باران گیر و داخلی

 1. دیوار را به صورت کامل شتشو نمایید
 2. یک لایه پرایمر مناسب به وسیله غلطک، قلمو بر روی سطح اجرا نمایید
 3. عایق رطوبتی دیوار باران گیر را در دومرحله با فاصله زمانی 6 ساعت با غلطک اجرا نمایید

مجتمع تولیدی صنعتی پارسیک دارای هزاران پروژه اجرایی موفق در سراسر کشور و دارای استاندارهای بین المللی ایزو ۹۰۰۱ و HSE و CE و یکی از اولین و بزرگترین تولید کننده های عایق های رطوبتی نسل جدید جایگزین ۱۰۰٪ ایزوگام و قیر گونی، در این مقاله سعی نمود تا شما کاربران عزیز را با انواع عایق رطوبتی دیوار ، عایق رطوبتی دیوار های باران گیر و داخلی، عایق رطوبتی دیوار های سیمانی و گچی آشنا سازد، برای خرید اینترنتی عایق های رطوبتی نانو پارسیک می توانید به بخش محصولات ما مراجعه کنید.

وبلاگ مرتبط

ارسال دیدگاهآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.