راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی (طرح، رنگ، وسایل، فضا و..

در این مطلب قصد داریم تا یک راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی را به شما ارائه دهیم. در این مطلب به ارتباط انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی با مواردی همچون طرح های مناسب پذیرایی، انتخاب کاغذ دیواری متناسب با وسایل خانه، مساحت فضای شما، رنگ، کفپوش و فضای مورد انتخاب و تمامی مسائل مهم دیگر می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

یکی از پرکاربردترین انواع متریال در دیزاین نمای منزل و مکان‌های اداری کاغذ دیواری است. این محصول در کنار پوستر، گچ‌بری، رنگ، دیوارپوش‌های پلاستیکی؛ کناف و آجرنسوز … توانسته به یکی از محبوب‌ترین متریال‌ها برای پوشش دیوار تبدیل شود.
تاریخچه تولید کاغذ دیواری به سال‌های بسیار دور بازمی‌گردد؛ در واقع این محصول مربوط به قبل از میلاد مسیح است. در آن زمان ابتدا چینی‌ها این محصول را با برنج تهیه کردند. در طی سالیان این محصول گسترش یافت و به یکی از محبوب‌ترین و پرطرف‌دارترین محصول در صنایع تبدیل شد.

طرح‌های مناسب کاغذ دیواری پذیرایی

انتخاب طرح مناسب یکی از مهم‌ترین مواردی است که افراد زمان خرید کاغذ دیواری باید به آن توجه کنند. کاغذ دیواری‌های قابل‌استفاده در پذیرایی طرح‌های متنوعی دارند و برخی در طرح‌های بزرگ و برخی در طرح‌های ریز طراحی می‌شوند؛
طرح‌های بزرگ بیشتر مناسب فضاهایی هستند که قصد داریم دنج به نظر برسند. اگر بخواهیم که دیوارها بلندتر به نظر برسند بهتر است از کاغذ دیواری‌های دارای خطوط افقی استفاده کنیم.
در کنار این مورد کاغذ دیواری‌هایی که دارای خطوط افقی هستند باعث می‌شوند دیوارها از نظر طولی وسیع‌تر به نظر برسند؛ این کاغذ دیواری‌ها مناسب پذیرایی‌هایی هستند که سقف کوتاهی دارند.

تأثیر لوازم منزل در انتخاب کاغذ دیواری

یکی از مهم‌ترین مواردی که در خرید کاغذ دیواری مهم است توجه به رنگ آن است؛ زمان خرید کاغذ دیواری مهم است که دقت داشته باشید رنگ این متریال با سایر لوازم منزل شما مناسب باشد. این نکته در زیبایی منزل و دکوراسیون شما تأثیر مهمی دارد.
برای این مورد می‌توان به توجه به لوازم موجود در خانه و رنگ‌های آنها اقدام به انتخاب کاغذ دیواری کرد. استفاده از رنگ و طرح‌های هماهنگ با دکوراسیون منزل شما به ایجاد یک هارمونی و آرامش کمک می‌کند.

نکته دیگری که در رنگ کاغذ دیواری باید به آن توجه کنید نوع رنگ و تأثیر رنگ در نورگیری منزل است؛ اگر منزلی دارید که پنجره‌های کوچکی دارد و به نور کافی دسترسی ندارید نباید از کاغذ دیواری‌های رنگ تیره استفاده کنید، با این مورد بدیهی است که رنگ‌های روشن و ملایم به دل‌باز شدن محیط و روشن‌تر شدن آن کمک می‌کنند.
در انتخاب کاغذ دیواری مهم است که به عناصر بزرگ منزل مانند مبلمان توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر مبلی دارید که طراحی شلوغی دارد بهتر است از کاغذ دیواری‌های ساده استفاده کنید و بالعکس همچنین اگر پرده ساده‌ای دارید می‌توانید از کاغذ دیواری‌های رنگی و طرح‌دار برای بهبود جلوه استفاده کنید.

مساحت محیط در نوع کاغذ دیواری تأثیر دارد؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که شاید کمتر شنیده باشید مساحت اتاق و ارتفاع آن است که در نوع و طرح کاغذ دیواری تأثیر ویژه‌ای دارد. اگر سالن پذیرایی شما کوچک است و مساحت دیوارها کم است سعی کنید از کاغذ دیواری‌های طرح ساده استفاده کنید و همچنین اگر قصد استفاده از اکسسوری دارید بهتر است از اکسسوری‌های مینیمال استفاده کنید؛ این کار به روشن‌تر و بازتر نشان‌دادن فضا کمک می‌کند.
همچنین بر اساس نکته‌ای که در مرحله قبل گفتیم می‌توانید با کمک کاغذ دیواری خطای دید ایجاد کنید و مساحت محیط را در دید تغییر دهید؛ برای این کار اگر می‌خواهید سالن عریض‌تر به نظر برسد از کاغذ دیواری‌های دارای طرح افقی و اگر می‌خواهید دیوارها بلندتر به نظر برسند از کاغذ دیواری‌های طرح عمودی استفاده کنید.

تأثیر کف‌پوش در انتخاب کاغذ دیواری

یکی از نکات بسیار مهمی که در ذهن نمی‌اید و افراد به آن توجه کمی دارند کف‌پوش است. کف‌پوش چون روی زمین است و بیشتر با وسایلی مانند مبل و قالی پوشانده می‌شود برای بررسی کاغذ دیواری موردتوجه قرار نمی‌گیرد اما اگر بخواهید یک دکوراسیون اصولی داشته باشید توجه به این نکات بسیار مهم است.
اگر کف‌پوشی طرح‌دار و شلوغ دارید بهتر است از کاغذ دیواری‌های ساده استفاده کنید و برعکس اگر کف‌پوش ساده‌ای دارید از انتخاب کاغذ دیواری‌های طرح‌دار و جذاب غافل نشوید.

رنگ‌ها چه تأثیری در انتخاب کاغذ دیواری دارند؟

یکی از بخش‌های مهم در انتخاب کاغذ دیواری توجه به رنگ‌ها است. زمان انتخاب کاغذ دیواری باید به رنگ‌ها توجه کنید تا یک هارمونی مناسب بین کاغذ دیواری و سایر محیط ایجاد شود. استفاده از رنگ‌های گرم و متناسب با محیط به ایجاد یک فضای شاد و پرانرژی کمک می‌کند در کنار این مورداستفاده از رنگ‌های سرد به ایجاد یک فضای آرام‌بخش کمک می‌کند.
هر رنگ ویژگی‌هایی دارد که بر اساس سلیقه شخصی و محیط باید به آن توجه کرد برای مثال رنگ‌های گرم در کنار انرژی و فضای شاد به ایجاد محیط صمیمی کمک می‌کنند و رنگ‌های سرد در کنار آرامش به ایجاد تازگی و طراوت کمک می‌کنند. دقت داشته باشید که در کنار انتخاب رنگ به نکات دیگری که در بالا گفتیم نیز توجه کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از فضا داشته باشید.

طرح مناسب برای کاغذ دیواری پذیرایی چه طرحی است؟

کاغذ دیواری‌ها در طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند، در این بخش انواع این موارد را بررسی می‌کنیم؛ شما بر اساس سبک منزل و سایر موارد دکوراسیون می‌توانید بهترین انتخاب را در این مورد داشته باشید. انواع طرح‌های کاغذ دیواری عبارت‌اند از:

  • طرح افقی و عمودی: این طرح‌ها در ایجاد خطای دید در وسیع‌تر نشان داده شدن محیط کمک می‌کنند.
  • طرح ساده: اگر از آن گروه افرادی هستید که از سبک‌های مینیمال و ساده دوست دارید این نوع کاغذ دیواری می‌تواند توجه شما را جلب کند.
  • طرح گل‌وگیاه: اگر اهل طبیعت و فضای سرسبز هستید این نوع کاغذ دیواری‌ها می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در این طرح‌ها گیاهان و جانوران به نمایش گذاشته می‌شوند.
  • طرح کوه و ساحل: اگر می‌خواهید یک محیط جسورانه داشته باشید می‌توانید از این نوع کاغذ دیواری استفاده کنید. این کاغذ دیواری‌ها مناسب افرادی است که اهل نماهای آرام‌بخش مانند دریا و ساحل هستند.
  • گیاهان گرمسیری: با استفاده از این سبک کاغذهای دیواری می‌توانید یک فضای عالی ایجاد کنید و بخشی از پذیرایی را تبدیل به بهشت کنید.

کاغذ دیواری برای سقف پذیرایی

یکی از بخش‌های مهم پذیرایی سقف است که می‌توانید در کنار دیوارهای پذیرایی از کاغذ دیواری برای پوشاندن سقف نیز استفاده کنید. استفاده از کاغذ دیواری و در کنار آن گچ‌کاری و نورپردازی می‌تواند جلوه سقف را بیشتر کند.
برای کاغذ دیواری‌های سقف اصولاً از طرح‌های اسمانی استفاده می‌شود که در کنار زیبایی یک محیط طبیعی نیز ایجاد شود.

کاغذ دیواری برای اطراف شومینه

یکی از سیستم‌های گرمایشی که در خانه‌ها وجود دارد شومینه است. در واقع می‌توان گفت شومینه نقطه کانونی و اصلی هر پذیرایی است و رنگ کاغذ دیواری باید متناسب با آن انتخاب شود.
اگر می‌خواهید فضایی ساده داشته باشید می‌توانید از کاغذهای دیواری یک طرح اطراف شومینه و پشت تلویزیون استفاده کنید البته توجه داشته باشید که بهتر است کاغذ دیواری برای پشت شومینه انتخاب کنید که قابلیت شستشو دارد.

کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون

اگر قصد دارید دیوار پشت میز تلویزیون را با کاغذ دیواری بپوشانید استفاده از کاغذ دیواری‌های ساده بهترین گزینه است. استفاده از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار می‌تواند گزینه مناسبی باشد اما باتوجه‌به اینکه چشم زمان دیدن تلویزیون به یک سمت خیره می‌شود استفاده از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار می‌تواند باعث اذیت چشم شود.

کیفیت کاغذ دیواری پذیرایی

در کنار طرح و رنگ و سایر موارد توجه به کیفیت از گزینه‌های مهم در خرید کاغذ دیواری است. انتخاب یک کاغذ دیواری باکیفیت یک گزینه مقرون و به‌صرفه است چراکه این محصول می‌تواند تا سال‌ها ماندگار باشد؛ اگر محصول قابلیت شستشو داشته باشد نیز می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد.
کاغذهای دیواری وینیل از متریال‌هایی هستند که نسبت به شستشو مقاوم‌اند و در مقابل رطوبت آسیبی نمی‌بینند؛ این گزینه برای خانه‌های اجاره‌ای و افرادی که فرزند کوچک دارند گزینه بسیار عالی است.

انتخاب صحیح کاغذ دیواری

یکی از مشکلاتی که امروزه بسیار مشاهده می‌شود این است که افراد به‌اشتباه تمامی دیوارها و تمامی قسمت‌ها را کاغذ دیواری آن هم یک طرح انتخاب می‌کنند. اگر دوست دارید یک دیزاین زیبا داشته باشید که دچار دل‌زدگی نیز نشوید می‌توانید از ترکیب انواع کاغذ دیواری، اجر نسوز، سنگ آنتیک و چوب و … استفاده کنید.
دقت داشته باشید که انتخاب کاغذ دیواری و سایر موارد باید بادقت باشد و بهتر است برای این مورد با یک فرد متخصص و باتجربه مشورت کنید.

 

اهمیت انتخاب چسب کاغذ دیواری مناسب

یکی از مواردی که به طور حتم در نتیجه نهایی کار تاثیرگذار است، انتخاب چسب کاغذ دیواری مناسب برای اجرای کاغذ دیواری است. زمان گیرش، میزان چسبندگی، میزان غلظت و برخی فاکتورهای دیگر است که باید به این مسئله نیز توجه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد
درصورتی‌که قصد خرید چسب کاغذ دیواری را دارید می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب بهتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

سخن پایانی

در سال‌های اخیر کاغذ دیواری به‌عنوان یک پوشش برای دیوار شناخته نمی‌شود و به‌عنوان یک محصول برای تغییر دکوراسیون معرفی شده است. همین مورد باعث شده طیف وسیعی از کاغذهای دیواری ایجاد شود و افراد بتوانند بهترین انتخاب را بر اساس لوازم منزل، دکوراسیون و سلیقه خود داشته باشند.
در این مطلب به بررسی راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی پرداختیم و سعی کردیم هر نکته ای مهمی در این مورد را برای شما بیان کنیم.

Rate this post

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است