info@parsikco.com

لوگو پارسیک
عایق جایگزین ایزوگام

جایگزین ایزوگام و قیرگونی : چسب نانو جایگزین ایزوگام

جایگزین ایزوگام چیست؟ امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، از عایق نانو بجای ایزوگام استفاده می‌شود. هرچند استفاده از ایزوگام از گذشته تا به امروز مرسوم بوده اما معایب و قیمت بالای آن باعث شده تا همه به دنبال بهترین جایگزین ایزوگام باشند. عایق کاری پشت بام بدون ایزوگام یکی از جدیدترین روش ها برای عایق پشت بام است که در هزینه ها صرفه جویی می کند.

در ادامه مقاله قبلی که به مقایسه ایزوگام یا قیرگونی پرداختیم، در این مقاله از عایق رطوبتی پارسیک به بررسی بهترین عایق رطوبتی جایگزین ایزوگام و قیمت عایق جایگزین ایزوگام می‌پردازیم.
همچنین در ادامه با مزایا و کاربرد چسب نانو جایگزین ایزوگام آشنا خواهید شد. تا انتها همراه ما باشید تا با بهترین جایگزین ایزوگام پشت بام و جایگزین ایزوگام استخر آشنا شوید.

عایق رطوبتی جایگزین ایزوگام ؛ عایق جایگزین ایزوگام

نفوذ نم و رطوبت در ساختمان باعث کاهش عمر مفید ساختمان و ایجاد خسارت می شود، ایزوگام یک نوع عایق رطوبتی است که برای جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت در ساختمان ها از گذشته تا امروز استفاده قرار می گیرد.
استفاده از ایزوگام معایب زیادی مانند قیمت زیاد و خطر در اجرا و نصب ایزوگام دارد؛ به همین دلیل عایق رطوبتی جایگزین ایزوگام شده تا با قیمت مناسب و اجرایی راحت و باکیفیت، عایق بندی سطوح انجام شود.

جایگزین ایزوگام چیست

جایگزین ایزوگام چیست (عایق کاری پشت بام بدون ایزوگام)

ایزوگام پوشش مقاومی است که برای جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت بر روی پشت بام ها و استخرها استفاده می شود، این نوع پوشش از قیر و الیاف مصنوعی تولید می شود و به وسیله ابزار های حرارتی مانند مشعل های گازی بر روی سطوح چسبانده می شود.
مواد اولیه ایزوگام عبارتند از قیر صنعتی، مواد پلیمری به نام اتکتیک پلی چروپیلن (APP)، پشم شیشه، یک لایه پلی استر سوزنی، فویل آلومینیومی، باند و چسب و… .

ایزوگام به دو صورت کلی به 2 نوع تقسیم می شود، ایزوگام تک لایه و ایزوگام دو لایه، حال تفاوت این دو نوع چیست؟
این دو نوع ایزوگام فقط در پوشش با هم تفاوت دارند و برای عایق بندی پشت بام معمولا از ایزوگام دو لایه و برای عایق بندی دیوارهای ساختمان از ایزوگام تک لایه استفاده می کنند. با توجه به معایبی که ایزوگام دارد از عایق نانو بجای ایزوگام استفاده می شود.

معایب استفاده از ایزوگام

 • طول عمر پایین
 • هزینه بیشتر نسبت به نوع های دیگر عایق رطوبتی
 • عدم مقاومت در برابر تابش نور خورشید
 • فاسد شدن عایق بعد از 6 ماه

عایق نانو بجای ایزوگام

عایق نانو بجای ایزوگام برای جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت در ساختمان ها تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. مواد نانو جایگزین ایزوگام از مواد پلیمری تولید می شوند. مواد پلیمری به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت، در عایق های رطوبتی استفاده می شوند. در واقع مواد نانو برای همه ی سطحی که احتمال ورود و نفوذ آب را دارد می توان استفاده کرد.

مزایا عایق نانو

 • مقاوم در برابر نور خورشید (UV)
 • غیر قابل اشتعال
 • قابلیت شستشو
 • اجزا و نصب آسان و سریع
 • هزینه پایین تر نسبت به ایزوگام
 • مانع از شکستن و یا ترک خوردن سطوح در برابر تغییرات دمایی آب و هوا
 • طول عمر بالا

عایق رطوبتی نانو جایگزین ایزوگام ؛ بهترین جایگزین ایزوگام

همان طور که گفته شد سال‌های زیادی است که از ایزوگام برای عایق بندی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. برای عایق بندی ساختمان معمولا از 2 روش استفاده می کنند، روش زهکشی و  یا استفاده از عایق رطوبتی.
روش زهکشی به منظور جلوگیری از خسارات احتمالی آب های زیر زمینی و سطحی یک سازه تخلیه می کنند، عایق های رطوبتی پوششی مقاوم در برابر نم و رطوبت است که به صورت لایه ای با ضخامت های مختلف و با شکل های مایع، پودر، رولی و یا صفحه ای در بازار عرضه می شود و این نوع محصول بهترین جایگزین ایزوگام است.

 

عایق جایگزین ایزوگام ؛ معایب

 • ویسکوزیه بالا
 • عدم دسترسی در بعضی از مناطق حاشیه

جایگزین ایزوگام استخر

جایگزین ایزوگام استخر
بهترین جایگزین ایزوگام برای استخر

معمولا برای عایق بندی استخر از ایزوگام استفاده می کنند ولی به دلیل مقاومت پایین، طول عمر کم و شکستگی در طول روز، باعث عبور دادن آب از خود و کم شدن آب استخر می شود. به همین دلیل برای رفع این مشکل باید از جایگزین ایزوگام برای استخر یا همان عایق رطوبتی استخر استفاده کنید.
یکی از مزیت های جایگزین ایزوگام استخر این است که می توان در هر مرحله از ساخت استخر از آن استفاده کرد. در ویدئو زیر که توسط مجموعه صنعتی تولید پارسیک تولید شده شما را با معایب دیگر ایزوگام کردن استخر و راه حل این مشکل آشنا می کنیم.


عایق جایگزین ایزوگام استخر ؛ مزایا

 • صرفه جویی در مصرف آب در استخر های کشاورزی
 • افزایش طول عمر استخر
 • عدم تاثیر مواد شیمیایی اسیدی و بازی
 • ضد رطوبت
 • عدم رشد جلبک و خزه
 • اجرای آسان و سریع

جایگزین ایزوگام پشت بام

جایگزین ایزوگام پشت بام
بهترین روش عایق کاری پشت بام بدون ایزوگام

در فصل زمستان، آب در قسمتی از پشت بام جمع می شود و اگر برای عایق بندی پشت بام از ایزوگام استفاده کرده باشید به علت جمع شدن آب زیاد در قسمتی از پشت بام رطوبت را از خودش عبور می‌دهد و در صورت عدم رسیدگی باعث نشست سقف خواهد شد.
برای رفع این مشکل باید از یک جایگزین ایزوگام پشت بام که همان عایق رطوبتی پشت بام است، استفاده کنید. عایق جایگزین برای پشت بام علاوه بر اینکه در برابر رطوبت مقاوم است می توان از آن برای تمام فصول استفاده کرد و بهترین جایگزین ایزوگام است.

با استفاده از روش عایق کاری پشت بام بدون ایزوگام می توان در فصل زمستان که به دلیل مرطوب بودن زمین، امکان استفاده از ایزوگام نیست با استفاده از عایق رطوبتی نانو جایگزین ایزوگام عملیات عایق کاری را به راحتی انجام دهید.
در ویدئو زیر شما با یکی از رایج ترین مشکلات ایزوگام در پشت بام ها و راه حل آن آشنا می شوید.


عایق رطوبتی جایگزین ایزوگام ؛ تفاوت در نصب

برای اجرا و نصب ایزوگام باید ابتدا وسایل مورد نیاز آن را داشته باشید. وسایل مورد نیاز برای اجرای ایزوگام کپسول های گاز مایع، چراغ شعله پخش کن، کمچه، ماله بند کشی، دستکش نسوز، کفش کف صاف و ساق بلند است.
برای نصب و اجرای عایق رطوبتی جایگزین ایزوگام فقط کافی است بعد از خرید، عایق مدنظرتان را با مقداری آب مخلوط نمایید و با استفاده از قلمو اقدام به عایق بندی سطح مورد نظر نمایید. به همین راحتی!

قیمت عایق جایگزین ایزوگام ؛ قیمت چسب جایگزین ایزوگام

قیمت ایزوگام نسبت به عایق نانو بجای ایزوگام بسیار زیاد است و به عواملی مانند مساحت و متراژ کار، نوع مصالح مورد نیاز، حمل و نقل و ایاب و ذهاب، زیرسازی و آماده سازی بستگی دارد.
برای اجرای عایق رطوبتی نانو جایگزین ایزوگام کافی است مساحت سطح مورد نظر را داشته باشید و با توجه به مساحت سطح و پوشش دهی محصول مورد نظر، عایق رطوبتی خود را با قیمت مناسب و به صورت آنلاین بخرید و حداکثر تا 72 ساعت عایق رطوبتی خود را تحویل بگیرید.

مجتمع تولید صنعتی پارسیک با اجرای بیش از 80 پروژه موفق در استان های مختلف در این مقاله سعی نمود تا شما را با معایب ایزوگام و راه حل عایق جایگزین ایزوگام آشنا سازد. برای پشتیبانی و مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

چسب نانو جایگزین ایزوگام ؛ چسب به جای ایزوگام

یکی دیگر از بهترین روش ها برای عایق کاری، چسب به جای ایزوگام است. چسب جایگزین ایزوگام به راحتی قابل استفاده است و برای موارد زیادی کاربرد دارد.
عایق رطوبتی جایگزین ایزوگام را می توانید با قیمت مناسب و کیفیت بالا از شرکت پارسیک خریداری کنید. قیمت چسب جایگزین ایزوگام نسبت به ایزوگام بسیار کمتر است. بنابراین می توانید از این روش برای عایق بندی سطوح خود استفاده کنید.

 

برای دریافت مشاوره رایگان و یا ثبت سفارش با کارشناسان پارسیک در اراتباط باشید.

3.7/5 - (17 امتیاز)

9 پاسخ

 1. بازتاب: محمد
 2. باسلام هنوزازچسب نانواستفاده نکردم ولی باتوجه به بررسیهامتوجه کیفیت بالا وقیمت مناسب آن شدم وعلاقه مندشدم بجای ایزوگام ازاین محصول استفاده کنم

  1. هستیم در خدمتتون🙏لطف کنید شماره تماس ارسال کنید جهت هماهنگی بیشتر با کارشناسان

   1. بنده فتح الهی هستم
    مشکل بزرگی واقعا برام پیش اومده
    متاسفانه بعد اتمام پروژه
    متوجه شدیم ی جایی داره چکه مکنه
    که اون قسمت هم سنگ کاری شده هم سرامیک
    ممنون میشم کمکم کنید

    1. درود جناب فتح الهی
     برای دریافت اطلاعات بیشتر میتونید با این شماره تماس بگیرید
     ۰۹۱۹۰۸۰۸۴۶۳

  1. درود بر شما بله میتونید استفاده کنید،
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید با این شماره تماس بگیرید
   ۰۹۱۲۱۸۱۸۳۹۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *