info@parsikco.com

لوگو پارسیک
اب بندی مخازن بتنی

روش آب بندی مخازن بتنی فاضلاب

آب بندی مخازن بتنی فاضلاب در طرح و نقشه‌های عمرانی امری بسیار مهم و ضروری می‌باشد؛ فاضلاب‌ها به علت خاصیت خورندگی‌ای که دارند به راحتی با مواد شیمیایی ترکیب می‌شوند و به محیط اطراف، صدمه می‌زنند.

به دلیل این که فاضلاب‌ها دارای مواد آلوده و خطرناک هستند، آب بندی مخازنی که این مایعات در آن نگهداری می‌شوند اهمیت بسزایی دارد.

روش آب بندی مخازن بتنی فاضلاب

فاضلاب‌ها به علت خاصیت خورندگی ای که دارند می‌توانند محیط اطراف خود را آلوده و دچار آسیب کنند؛ به طور معمول، مخازنی که فاضلاب‌ها در آن نگهداری می‌شوند از جنس بتن با ترکیب فلز هستند. مخازن فاضلابی که بتنی هستند معمولا آب بندی آن‌ها به دو روش اولیه و ثانویه انجام می‌پذیرد که آب بندی بتن اولیه‌یک شیوه آب بندی است که زمان ساخت و بتن ریزی انجام می‌گردد و هزینه‌های کمی دارد.

و اما آب بندی ثانویه، نوعی آب بندی است که بعد از بتن ریزی در مخازن بتنی انجام می‌گیرد و بتن دیواره‌های این مخازن اگر به شکل اصولی و دقیق آب بندی نشوند فاضلاب‌ها می‌توانند به داخل آن‌ها نفوذ کنند. با توجه به ظرفیت مخازن نگهداری فاضلاب و حجم مایعات قرار گرفته‌در این مخزن‌ها، آب بندی به چند روش انجام می‌پذیرد که مهم‌ترین روش‌های آب بندی مخازن بتنی به شرح موارد ذکر شده‌زیر می‌باشند.

 • کاربرد ماستیک پلی یورتان

ماستیک پلی یورتان از اصلی‌ترین و موثرترین موادی است که جهت آب بندی مخازن بتنی فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. پایه‌اصلی این ماده، زرین پلی یورتان بوده‌که حالت خمیری شکلی دارد و بر روی سطح بتن استفاده می‌گردد. این ماده پس از آن که روی سطح بتن مالیده‌شد، تحت تاثیر هوا ظاهر خود را تغییر می‌دهد و به ماده‌ای جامد تبدیل می‌شود.

آب بندی مخازن بتنی فاضلاب با استفاده از ماستیک پلی یورتان، یکی از بهترین شیوه‌ها برای آب بندی می‌باشد. قدرت چسبندگی و نفوذپذیری بالا، مقاومت در برابر دما و پایداری در برابر شرایط جوی از مهم‌ترین ویژگی‌های این ماده هستند. ماده نام برده‌علاوه بر آن که برای آب بندی مخازن بتنی فاضلاب استفاده می‌شود برای درزگیری دیواره‌های مختلف نیز کاربرد دارد.

 • بازسازی بتن

بازسازی یا به عبارت دیگر، ترمیم کننده بتن، یک نوع ملات پودری تهیه‌شده‌از سیمان است که برای آب بندی استفاده می‌شود. پودر ترمیم کننده بتن قدرت چسبندگی قوی‌ای دارد و در صورت استفاده روی سطوح بتنی، مانع نفوذ آب به داخل بافت بتن می‌شود. مقاومت در برابر دما، ذوب، چسبندگی قوی و سهولت در استفاده از مهم‌ترین مزایای ترمیم کننده بتن محسوب می‌شوند. یکی از موضوعات مهم نیز چسب بتن است که در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. 

 

 • نفوذگر کریستال ساز بتن

نفوذگر کریستال ساز، ماده‌ای پودری است که آن را به‌شکل دوغاب در آورده و جهت آب بندی مخازن بتنی فاضلاب استفاده می‌کنند. ذکر موارد زیر از مزایایی است که نفوذگر کریستال ساز بتن دارد.

 1. قدرت چسبندگی قوی
 2. استفاده راحت و آسان
 3. مقاوم بودن‌در برابر یون‌های تخریب کننده
 4. پیشگیری از نفوذ رطوبت در سازه‌های بتنی
 5. جلوگیری از آلودگی در مخازن آبی
 • عایق رطوبتی MCI

این عایق بر پایه‌سیلیکون‌ها تهیه‌شده‌است که به داخل سطح بتنی نفوذ می‌کند و برای آب بندی استفاده می‌شود. عایق MCI با سیمان و پودر سنگ ترکیب می‌شود و انعطاف پذیری بالا و آب‌گریز کردن‌بتن از مهم‌ترین مزایای آن محسوب می‌شود.

مزایای آب بندی مخازن بتنی فاضلاب

مخازن نگهداری فاضلاب و تصفیه‌خانه‌ها، تاثیر بسزایی در سلامت محیط زیست و زندگی افراد دارند. آب بندی این مخازن باید به شکل اصولی و دقیق انجام بپذیرد و در غیر این صورت، مواد آلوده در محیط پخش می‌شوند و سلامت افراد به خطر می‌افتد. آب بندی مخازن بتنی تاثیر زیادی روی بتن مخزن‌ها دارد و نمونه‌ای از مزایای آن به شرح موارد زیر، ذکر شده‌است. پودری که برای آب بندی مخازن بتنی استفاده می‌شود قدرت نفوذپذیری بالایی در بتن دارد.

آب بندی مخازن بتنی فاضلاب با مواد مختلف، بافت یکنواختی روی سطوح بتنی ایجاد می‌کند. از مزایای دیگر آب بندی می‌توان به این مسئله‌اشاره داشت که آب بندی، بتن استفاده شده‌در مخازن نگهداری فاضلاب را در برابر خوردگی محافظت می‌کند. مخزن‌های فاضلابی که آب بندی می‌شوند مواد آلوده به هیچ عنوان نمی‌توانند به درون دیواره‌ها نفوذ کنند.

معایب آب بندی مخازن بتنی فاضلاب

 

معایب آب بندی مخازن بتنی فاضلاب

 

مخازن و سازه‌های بتنی از سه ماده اصلی شن، ماسه و سیمان به تولید می‌رسند. بتنی که برای ساخت این مخازن استفاده می‌شود در کنار مزایای زیادی که دارد دارای معایبی نیز می‌باشد؛ موارد ذکر شده‌زیر از معایب آب بندی مخازن بتنی فاضلاب می‌باشند. مقاومت کششی بتن‌ها بسیار پایین است که این امر موجب می‌شود سازه‌های بتنی با هر فشار بالایی فرو بریزند.

مخازن فاضلابی که با بتن تازه تولید می‌شوند ممکن است به علت جمع شدگی بتن، ابعادشان تغییر کند و این تغییر ابعاد باعث می‌شود که ترک‌هایی روی سطح بتن به وجود آید و مواد آلوده وارد دیواره‌های بتنی شوند.

مقایسه با عایق رطوبتی پارسیک

عایق رطوبتی پارسیک یک نوع پوشش جدید است که برای آب بندی مخازن و دیواره‌ها استفاده می‌شود؛ این نوع عایق به دو صورت گرم و سرد وجود دارد که نوع گرم آن با حرارت بالا به سطوح می‌چسبد. و اما عایق‌های رطوبتی که سرد هستند با ترکیب شدن‌اجزاء به سطوح و دیواره‌های مختلف چسبانده می‌شوند و از مهم‌ترین عایق‌های رطوبتی پارسیک می توان به عایق رطوبتی نانو و عایق رطوبتی مایع اشاره کرد.

عایق رطوبتی پارسیک از نوع نانو، جزو عایق‌های پلیمری هستند که علاوه بر آب در برابر قارچ و کپک‌زدگی از خود مقاومت نشان می‌دهند و ویژگی‌های منحصر به فرد زیادی دارند. مقاومت بالا، قیمت مناسب، چسبندگی قوی، عمر زیاد، سهولت در استفاده و انعطاف‌پذیری بالا از مهم‌ترین مزایای عایق نانو پارسیک به حساب می‌آیند.

و اما عایق رطوبتی مایع از مخلوط شدن‌مواد شیمیایی به همراه آب به تولید می‌رسد و آب بندی با آن‌ها به وسیله‌دستگاه اسپری انجام می‌گردد. چسبندگی بالا، قابلیت رنگ‌پذیری، ضد حریق و مقاومت در برابر سرما و گرما از مهم‌ترین مزیت‌های عایق رطوبتی مایع پارسیک هستند. عایق رطوبتی پارسیک در مقایسه‌با عایق‌های دیگر بسیار با دوام است و به‌راحتی می‌توان از آن استفاده نمود.

این برند از عایق‌ها در برابر ساییدگی از خود مقاومت بالایی نشان می‌دهند و قابل استفاده در طولانی مدت هستند. در خصوص معایب عایق رطوبتی پارسیک می‌توان به این موضوعات اشاره داشت که این نوع عایق‌ها هزینه بالایی دارند؛ همچنین اگر عایق‌های رطوبتی پارسیک در صورت استفاده دچار سرمازدگی شوند دیگر نمی‌توان از آن‌ها به عنوان پوشش استفاده نمود.

از عایق رطوبتی پارسیک می‌توان برای موارد بیان شده‌در زیر استفاده کرد:

 • تزئین ابزارهای سفالی و گلدان‌ها
 • آب بندی استخرها و مخازن آبی
 • آب بندی سقف‌های شیروانی
 • چسباندن‌کاشی و سنگ
 • آب بندی درب‌های چوبی
 • نفوذناپذیر کردن‌شکاف و درزگیری سطوح مختلف

نحوه خرید عایق رطوبتی پارسیک

عایق‌های رطوبتی پارسیک یکی از بهترین پوشش‌ها برای آب بندی مخازن و دیواره‌ها هستند که مزایای زیادی دارند و استقبال از آن‌ها بالا است.

این پوشش‌ها برای آب بندی، نسبت به سایر عایق‌ها عمر طولانی‌تری دارند و در برابر شرایط جوی و دما از خود مقاومت بالایی نشان می‌دهند. این برند از عایق‌ها به علت کیفیت بالا و قیمت مناسبی که دارند در بین افراد، دارای محبوبیت زیادی هستند به همین علت بیشتر افراد سودجو سعی دارند که محصولات عایق بی‌کیفیت خود را در قالب عایق رطوبتی پارسیک به بازار عرضه‌و به‌فروش برسانند.

برای پیشگیری از این اتفاق و حذف افراد سودجو، پیشنهاد می‌شود که این عایق از مراکز معتبر و نمایندگی‌های مجاز خریداری گردد. در هنگام خرید عایق رطوبتی پارسیک باید نکات زیادی را مدنظر قرار دهید تا بتوانید با استناد بر آن‌ها بهترین انتخاب را داشته‌باشید. اولین نکته‌برای خرید عایق رطوبتی پارسیک این موضوع است که این پوشش آب بندی را از مراکز معتبر و نمایندگی‌ها خریداری کنید و از صحت کالا مطمئن و کیفیت آن شوید.

عایق رطوبتی پارسیک انواع مختلفی دارد و قبل از خرید باید با مشخصات و ویژگی‌های آن‌ها آشنایی داشته‌باشید تا بتوانید انتخاب بهتری انجام دهید. اگر در مورد این برند از عایق‌ها اطلاعات کافی ندارید می‌توانید از فروشنده بخواهید که اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهد.

اگر قصد خرید عایق رطوبتی پارسیک برای آب بندی را دارید باید در هنگام خرید به برند پارسیک حک شده‌بر روی محصول دقت زیادی کنید تا از اصالت کالا مطمئن شوید. این نوع پوشش‌ها را می‌توان به صورت حضوری و یا اینترنتی از تمام فروشگاه‌های سراسر کشور خریداری نمود و درب منزل تحویل گرفت. مجموعه ما در زمینه تولید و فروش انواع عایق‌های رطوبتی پارسیک به طور کاملا تخصصی و حرفه‌ای مشغول به فعالیت است.

کلام آخر

به دلیل حفظ سلامت محیط زیست و افراد، آب بندی مخازن بتنی فاضلاب‌ها امری بسیار ضروری و مهم است. آب بندی این مخازن، شیوه‌های متعددی دارد که می‌توان هرکدام از این روش‌ها را در حین ساخت این سازه‌ها پیاده‌سازی کرد. آب بندی مخازن بتنی فاضلاب باید توسط افراد متخصص و حرفه‌ای به شکل اصولی انجام بپذیرد تا از ایجاد خسارات جبران ناپذیر جلوگیری گردد. جهت برقراری ارتباط با کارشناسان فروش مجموعه ما، شماره تلفن‌هایی تعیین شده‌است که در همین صفحه قابل مشاهده می باشد. خریداران گرامی می‌توانند از طریق شماره‌گیری آن‌ها با کارشناسان ما جهت دریافت قیمت و مشاوره ارتباط برقرار کنند و محصول خود را با بهترین کیفیت ثبت سفارش نمایند.

چنانچه تمایل دارید از عایق‌های رطوبتی پارسیک برای آب بندی استفاده نمایید می‌توانید آن‌ها را با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب از سایت ما خریداری کنید. کمپانی ما برای رفاه حال مشتریان گرامی، امکان خرید عایق رطوبتی پارسیک را به طور آنلاین فراهم نموده است و خریداران می‌توانند از طریق سایت، سفارش خود را در کمترین زمان ثبت نمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *