چسب بتن

مقدار مصرف چسب بتن به ازای ۱۰٪ وزن سیمان مصرفی میباشد بطوری که برای ملاتی که در آن از ۱۰۰ کیلوگرم سیمان مصرف شده باشد فقط ۱۰ کیلوگرم چسب بتن پارسیک کافیست

138,000 تومان575,000 تومان

پاک کردن

چسب بتن چیست؟

چسب بتن در صنعت بتن بسیار کاربردی است. این نوع افزودنی پر اهمیت در صنعت بتن به دو دسته اپوکسی و لاتکس یا پلیمری تفکیک می شود. تمام چسب ها دارای پلیمر هستند. ولی بعضی از آنها نیز با واکنش های شیمیایی به وجود می آیند. پلیمرها سبب چسبندگی چسب ه شده و به سطح کیفی و دوام چسب می افزاید. چسب لاتکس امولسیونی از کوپلیمر محلول در آب به وجود آمده است. ظاهر این چسب ها به رنگ شیری است. ساختار این چسب با سیمان پرتلند و ماسه ترکیبی مقاوم در برابر آب و مواد شیمیایی و ساییدگی ساخته می شود که جهت پوشش دهی محفظه خالی مابین دو کاشی، سرامیک، سنگ های تزئینی و غیره به کار می رود.

چسب اپوکسی بتن از پلیمریزاسیون دو جز، اولیه رزین و سخت کننده تولید می گردد. زمان مخلوط شدن رزین با کاتالیست پخت شروع می شود. در فرآیند پخت زنجیره های مولکولی واکنش داده و گرما تولید می نمایند. بالاترین میزان استفاده و کاربرد چسب بتن در تعمیرات بتن های فرسوده صورت می گیرد. در ترمیم بتن ها جهت بالا بردن چسبندگی بتن به بافت قدیمی از چسب های بتن به کار می رود. برترین نوع این چسب به خاطر مقاومت در برابر آب در نماسازی روی بتن قدیمی و آب بندی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع چسب بتن

چسب های بتن دارای نوع های متنوعی هستند. به طور کلی این چسب ها را می توان به دو تیپ چسب اپوکسی و لاتکس تقسیم بندی نمود. از چسب های بتن جهت ترمیم بتن، آب بندی بتن، افزایش خصوصیات شیمیایی و مکانیکی بتن، اتصال بتن قدیم به جدید و غیره استفاده می شود.

چسب بتن اپوکسی محصولی دو قسمتی است که فوق العاده توانمند بر اساس رزین اپوکسی است که علاوه بر بالا بردن پایداری و عمر بتن، از مقاومت مکانیکی و توان چسبندگی فوق العاده زیادی برخوردار است و قادر است جهت نصب و پیوند بتن جدید به بتن قدیم مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین بنا بر سازه اجرایی قادر است از چسب اپوکسی به عنوان آب بند کننده قدرتمند درونی بتن هم به کار برد. برترین شیوه کاربرد این است که اول این دو قسمت با هم مخلوط شده و پس از مدتی با برس فرچه بر روی سطح آن را استفاده نمود. بنابراین پس از 10 دقیقه ترمیم را انجام داد و چسب فوق العاده قدرتمندی بر پایه رزین اپوکسی اصلاح شده را که دارای چسبندگی بالا، پایداری مکانیکی و طول عمر فوق العاده است را برای پیوند دو قطعه بتن جدید و قدیم مورد استفاده قرار داد.

چسب بتن آب بندی و تقویت ملات نیز از دیگر انواع چسب ها می باشد که در آب حل شده و در بین سطوح مابین ملات قدیم با بتن جدید چسبندگی فوق العاده ای را ایجاد می نماید که بعد از خشک شدن به هیچ عنوان در آب حل نخواهد شد.

این چسب در رطوبت، سرما، گرما، حریق نور، آتش و ضربه بسیار پایدار است و عمری همچون عمر سیمان دارد. استفاده از این نوع چسب ها بسیار هزینه مقرون به صرفه ای دارند و سبب ایجاد پایداری و مقاومت فوق العاده زیاد سازه می شوند. بالا رفتن سرعت عملیات، سبک سازی نمودن سازه ها و آنتی باکتریال شدن سازه نیز با این نوع چسب بتن امکان پذیر می شود. مزیت آنتی باکتریال در واقع به ضد خزه، جلبک و باکتری شدن سازه کمک می نماید و این بسیار در یک پروژه موضوع مهمی تلقی می گردد.

کاربرد چسب بتن

از کاربردهای چسب اپوکسی می توان به عملیات مرمت و ترمیم سازه های بتنی اشاره نمود و همچنین پیوند و اتصال بتن به مقاطع فلزی را نام برد. در نهایت قابلیت تزریق در انواع ترک آن وجود دارد، نیز از مزایای چسب بتن می باشد. امکان استفاده در سازه های با کاربری غرقابی و چسباندن بتن جدید به مقاطع بتنی قدیمی نیز از دیگر کاربردهای این چسب می باشد. در نهایت هر چه در مورد موارد کاربرد و مزایای این چسب بگوییم، باز کم گفته ایم. چسباندن ورق های FRP روی بتن نیز از کاربری های مهم و اساسی این چسب محسوب می شود.

کاربرد هر یک از چسب ها متفاوت می باشد به عنوان مثال کاربرد چسب بتن آب بندی در استخرها، سر ستون، فونداسیون، ضد آب کردن چسب های کاشی، خمیری، پودری و چسب های سنگ آنتیک برای کاربرد در سرویس های بهداشتی، ملات های سیمانی، نمای ساختمان، آب نما، نماهای باران گیر، چاله آسانسور، انواع سقف ( سیمانی، سنگی، آجری، سفالی، ایرانیت سیمانی و غیره )، محوطه سازی، ساخت و آبندی انواع بلوک، جداول، موزاییک و تمامی سازه هایی که در مجاورت مستقیم با آب، رطوبت، عوامل جوی و UV خورشیدی می باشند، به کار برده می شوند و برترین جایگزین جهت مواد نفتی، قیر و گونی، ایزوگام و روکش های قدیمی است.

مزایا استفاده از چسب بتن پارسیک

 افزایش چسبندگی بتن یا ملات جدید به بتن یا ملات قدیمی، کاهش نفوذ پذیری و جذب و آب بند کننده بتن، پیشگیری از ترک خوردن و طبله شدن ملات، افزایش توان در برابر سیکل های ذوب و انجماد و همچنین افزایش مقاومت کششی، خمشی و پایداری سایشی از دیگر امتیازات این چسب می باشد.

البته چسب بتن لاتکس کاربردهای بی شماری دارد، که بایستی به چند مورد این مصارف در صنعت بتن نیز نگاهی اجمالی بیاندازیم.

فراهم نمودن ملات و بتن آب بند برای انجام پروژه آب نما، استخر، آب بندی و تقویت ملات های بند کشی، تهیه ملات برای نصب سرامیک و سنگ، نماسازی برای صافکاری سطوح بتن اکسپوز، تقویت چسب کاشی های پودری نیز از جمله مواردی هستند، که چسب بتن در آنها نقش اساسی را ایفا می نماید.

چسب هایی مثل چسب کاشت میلگرد نیز دارای مزایایی متفاوت از چسب های دیگر هستند. این چسب ها به چسبندگی فوق العاده سطوح بتنی، فلزی، سنگ و غیره کمک بسیاری می نمایند. سبب اجرای سریع و آسان کار چسباندن دو سطح می شوند. به حلال خاصی نیاز ندارند. فاقد شیره هستند. از عوامل و شرایط جوی و محیطی تاثیر نمی پذیرند. در شرایط آب و هوایی مرطوب قابلیت اجرا دارند.

چسب بتن آب بند چیست؟

چسب بتن آب بندی، محلول های کلوئیدی از پلیمر های مختلف در آب هستند که باعث افزایش مقاومت کششی، خمشی و دوام بتن می شود، درواقع چسب بتن پارسیک که یک نوع چسب بتن آب بندی شده است که در پروژه های ساختمانی برای کار های تعمیراتی استفاده می شود. یکی از کاربرد های مهم چسب بتن آب بند اتصال بتن یا ملات جدید به بتن قدیمی است دیگر کاربرد های این نوع محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اتصال انواع ملات یا پلاستر های ساختمانی به سطوخ زیر کار
  • ترمیم و تعمیر کلیه سطوح زیر کار
  • آب بندی و نفود ناپذیر نمودن سطوح بتنی ساختمان
  • اتصال کفپوش های بر پایه سیمان بر روی سطح زیر کار
  • کاشت و کاشت میلگرد

قیمت چسب بتن

چسب بتن انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها کاربرد ها و ویژگی های خاص خودشان را دارند، به همین دلیل قیمت چسب بتن متفاوت است، شرکت عایق رطوبتی پارسیک در حال حاضر چسب بتن را در وزن های 6، 10 و 25 کیلوگرم تولید می کند و اگر قصد خرید چسب بتن آب بندی پارسیک را دارید می توانید با شماره 09121149857 تماس بگیرید.

 

اطلاعات بیشتر

وزن (کیلوگرم)

6, 10, 25

نام برند

عایق رطوبتی پارسیک

کاربرد ها

بالارفتن سرعت عملیات
سبک سازی سازه های بتنی
جلوگیری از رشد خزه، جلبک و باکتری

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “چسب بتن”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با عضویت در خبرنامه پارسیک از خبر ها و تخفیفات جدید باخبر شوید.

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است.طراحی و توسعه تاپ سئو 724