5 نکته مهم که باید در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک به آن توجه کنید

اتاق خواب یکی از مهم ترین قسمت در هر خانه محسوب می شود، کودکان بیشتر وقت خودشون در اتاق خواب خود می گذرونند، بنابراین اتاق کودک و نوزاد باید طوری طراحی شود که کودک از آن لذت ببرد به همین دلیل برای اتاق خواب کودکان خود باید از کاغذ دیواری مناسب استفاده کنید، در ادامه با پارسیک همراه باشید تا با نکات انتخاب کاغذ دیواری و نمونه طرح های کاغذ دیواری برای اتاق کودک و نوزاد آشنا شوید.

نکاتی که باید در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک به آن توجه کنیم؟

استفاده کمتر از کاغذ دیواری طرح درشت در اتاق کودک

استفاده کمتر از کاغذ دیواری طرح درشت در اتاق کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک و نوزاد دارای طرح های متفاوت و متنوعی است، اما به صورت کلی طرح های کاغذ دیواری به 2 طرح ریز و درشت تقسیم می شوند، استفاده از کاغذ دیوار با طرح درشت اتاق کودک دلبند شما را کوچک می کند، بنابراین اگر اتاق خواب نوزاد شما کوچک است توصیه می کنیم این طرح را بر روی دیوار تاکیدی اتاق مانند دیوار پشت تخت کودک نصب کنید؛ اما می توانید برای دیوار های دیگر از کاغذ دیواری با طرح ریز استفاده کنید.

 

عدم استفاده از رنگ تند و پر رنگ برای کاغذ دیواری اتاق کودک

عدم استفاده از رنگ تند و پر رنگ برای کاغذ دیواری اتاق کودک

استفاده از کاغذ دیواری با طرح تند و پررنگ باعث افزایش جنب و جوش و تکاپو کود شما می شود، اما باعث اختلال در خواب و عدم تمرکز در آن می شود، به همین دلیل توصیه می کنیم به جای استفاده از کاغذ دیواری پر رنگ و تند، از کاغذ دیواری های ملایم برای ایجاد حس آرامش و لطافت استفاده کنید.

از کاغذ دیواری های کارتونی برای اتاق کودک خود استفاده کنید

نکته سومی که می توانید برای کاغذ دیواری اتاق کودک خود انتخاب کنید، استفاده از طرح های کارتونی به سلیقه فرزندتون است، اما توجه داشته باشید فقط بر روی یک دیوار از این طرح کاغذ دیواری استفاده کنید و بقیه دیوار را از کاغذ دیواری ساده استفاده کنید.

از کاغذ دیواری های قابل شستشو استفاده کنید

کودکان به دلیل شبطنت های زیاد ممکن است کاغذ دیواری اتاق خودشان را کثبف کنند، پس بهتر است کاغذ دیواری اتاق کودک خود را طوری انتخاب کنید که قابل شستشو باشد.

استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب های کوچک

اگر اتاق کودک شما کوچک است و سقف کوتاهی دارد، برای انتخاب کاغذ دیواری می توانید از کاغذ دیواری های طرح روشن و عمودی استفاده کنید تا باعث دلباز تر شدن و بزرگ تر نشان دادن اتاق کودک شود.

یکی از مزیت هایی که کاغذ دیواری های طرح عمودی دارند این است که اگر کاغذ دیواری اتاق کودک شما دچار آسیب دیده گی و یا پارگی شود نیاز به تعویض کل کاغذ دیواری نیست و فقط نیاز هست که قسمت آسیب دیده برش داده و کاغذ دیواری جدید را بچسبانید، برای آشنایی با نحوه نصب کاغذ دیواری اتاق خواب پیشنهاد می کنم ویدئو زیر را مشاهده کنید.

 

 

خرید چسب کاغذ دیواری

بعد از انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب کودک خود و خرید آن باید به چسب کاغذ دیواری که قصد دارید با آن کاغذ دیواری خود را نصب کنید توجه داشته باشید، اگر از چسب کاغذ دیواری با کیفیت استفاده نشود باعث می شود که در مرور زمان کاغذ دیواری از دیوار جدا شود ،چسب کاغذ دیواری انواع مختلفی دارند که برای آشنایی با انواع آن و خرید چسب کاغذ دیواری مناسب و با کیفیت می توانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید چسب کاغذ دیواری

 10 نمونه طرح کاغذ دیواری برای اتاق کودک و نوزاد

Rate this post

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است