info@parsikco.com

لوگو پارسیک
علت نم دادن دیوار دستشویی

علت نم دادن دیوار و سقف دستشویی

علت نم دادن دیوار و سقف دستشویی چیست و برای رفع آن باید چکاری انجام داد؟
وقتی نم در حمام و سرویس های بهداشتی وجود داشته باشد با یک مشکل جدی روبه رو هستید و باید هر چه سریع تر علت نم دیوار و سقف را پیدا و جهت رفع آن اقدام کنید.
علت نم زدگی دیوار و سقف دستشویی حتما به خاطر نشتی لوله های آب پشت دیوار و خانه همسایه نیست، بلکه می تواند علت های متفاوتی نیز داشته باشد.
اگر دستشویی و یا حمام شما دچار نم زدگی شده و نمی دانید که علت آن چیست و یا دنبال رفع نم سرویس بهداشتی هستید با عایق رطوبتی پارسیک همراه باشید.

برای آشنایی با روش های عایق سرویس بهداشتی و انواع آن، مقاله عایق کاری سرویس بهداشتی را مطالعه کنید.

تشخیص نم دادن سرویس بهداشتی

وجود رطوبت و نم در سرویس بهداشتی علاوه بر اینکه خسارات زیادی به ساختمان ایجاد می کند، درصورتی که برای رفع نم در سرویس بهداشتی سریعا اقدام نکنید باعث رشد قارچ، جلبک و کپک می شود که این کار برای سلامت خانواده مضر است و باعث افزایش هزینه در تعمییر نشتی حمام و سرویس های بهداشتی می شود.

نشانه های رطوبت و نم در سرویس بهداشتی چیست؟ نم و رطوبت می تواند به شکل های مختلف خود را نشان دهند که عبارتند از:

  • دیده شدن رگه های زرد تا قهوه ای تیره بر روی دیوار سرویس بهداشتی و حمام
  • لق شدن کاشی ها
  • تغییر رنگ دیوار و سقف
  • پوسته پوسته شدن دیوار
  • کپک زدن درز بین کاشی ها
  • پیچیده شدن بوی “نا”، نم و رطوبت در فضای دستشویی و حمام

علت نم دادن دیوار دستشویی و حمام

رطوبت همیشه در سرویس های بهداشتی و حمام وجود دارد که این رطوبت یک امر طبیعی است و به خودی خود مشکلی به وجود نمی آورد، اما وقتی نم در حمام و سرویس های بهداشتی وجود داشته باشد با یک مشکل جدی روبه رو هستید و باید هر چه سریع تر علت نم دیوار و سقف را پیدا و جهت رفع آن اقدام کنید. اگر دیوار منزل یا محل کار شما نم زده است، پیشنهاد می کنیم روش های رفع نم دیوار را مطالعه کنید.

علت نم دادن دیوار دستشویی ؛ روشویی

اولین قسمتی که لازم است تا بررسی شود روشویی و سیستم های لوله کشی آن است. چکه کردن آب از روشویی باعث می شود به مرور زمان آب از درز بین کاشی های نفوذ کند و به سطح زیرین عایق نفوذ کنند.

رفع نم سرویس بهداشتی

علت نم دادن سرویس های بهداشتی؛ لوله‌های فاضلاب

لوله های فاضلاب سرویس بهداشتی و حمام می تواند یکی دیگر از علت های نم دیوار یا سقف باشد.
در بیشتر ساختمان ها به خاطر عدم استفاده از لوله باکیفیت و عدم عایق بندی آن ها این اتفاق می افتد و باعث می شود رطوبت لوله های فاضلاب به واحد های زیرین منتقل شود.
این نوع مشکل یکی از رایج ترین علت های نم دیوار می باشد که ممکن است باعث ایجاد مشکل برای ساکنین اون ساختمان باشد، حالا چگونه بفهمیم که علت نم سرویس بهداشتی و حمام از لوله فاضلاب می باشد؟

یکی از ساده ترین و سریع ترین کار ها استفاده از دستگاه های نشت یاب هست، این نوع دستگاه های به صورت کلی به دو نوع تقسیم می شوند، دستگاه های مادون قرمز و دستگاه های حرارتی؛ این نوع دستگاه ها برای پیدا کردن منشا نم زدگی مناسب هستند و شما می توانید بدون خرابی دیوار یا سقف علت نم را پیدا کنید.

عایق کاری لوله آب ساختمان

علت نم دادن دیوار دستشویی ؛ توالت

در بسیاری از سرویس بهداشتی خانه های مسکونی هم توالت سنتی و هم توالت فرنگی نصب شده است و گاهی اوقات به علت ترک و آسیب و یا نشتی لوله های توالت، نم و رطوبت به سقف همسایه پایینی نفوذ کرده و موجب مشکلات زیادی می شود، به همین دلیل باید برای رفع نباید امروز و فردا کنید و سریع تر اقدام کنید.

علت نم سرویس بهداشتی ؛ سیستم های گرمایشی

سیستم های گرمایشی انواع مختلفی دارند که یکی از رایج ترین آن‌ها نصب شوفاژ است.
امروزه در ساختمان های جدید سیستم گرمایشی به صورت مدرن نصب و اجرا می شود اما ممکن است لوله های شوفاژی که از سرویس های بهداشتی و حمام عبور کرده باشند دچار آسیب دیدگی و نشتی شده باشند که باید هر چه سریع تر آسیب دیدگی آن رفع شود.

رفع نم سرویس بهداشتی

اگر نم و رطوبت در پشت کاشی های سرویس بهداشتی و حمام ایجاد شود موجب لق شدن و بازکردن درز کاشی می شود.
برای رفع این موضوع باید ابتدا از پودر بندکشی نانو برای بستن درز بین کاشی استفاده کنید و بعد به وسیله عایق های رطوبتی نسل جدید دیوار و سقف های سرویس بهداشتی و حمام خود را عایق بندی کنید که در مقاله عایق کاری سرویس بهداشتی به بررسی انواع عایق سرویس بهداشتی پرداخته ایم.

رفع نم زدگی سرویس بهداشتی ؛ عایق های رطوبتی

یکی دیگر از راهکار هایی که می توانید از نم زدگی دیوار یا سقف خود جلوگیری کنید استفاده از عایق های رطوبتی است. شاید شما با خواندن عایق رطوبتی یاد ایزوگام بیوفتید اما اینگونه نیست و منظور ما عایق های رطوبتی نسل جدید نانو می باشد.

این نوع از عایق ها جزو پر مصرف ترین مواد در صنعت ساختمان سازی هستند که امروزه در قسمت های مختلف ساختمان استفاده می شوند.
عایق رطوبتی دیوار و سقف یک راهکار جدید برای رفع رطوبت و نم سرویس بهداشتی می باشد که شما می توانید در رنگ های مختلف سفارش دهید و دیوار و سقف خود را عایق بندی کنید.

در مقاله عایق کاری سرویس بهداشتی به بررسی انواع عایق سرویس بهداشتی پرداخته ایم.

رفع نم سرویس بهداشتی ؛ پودر بندکشی

اگر مدت زیادی از ساخت ساختمان شما گذشته احتمالا درز های کاشی ساختمان شما از بین رفته و یکی از علت هایی است که باعث نفوذ رطوبت و نم زدگی می شود، در صورتی که شما این مشکل را دارید توصیه می کنم از پودر های بندکشی مخصوص کاشی و سرامیک ابتدا استفاده کنید و بعد جهت عایق بندی دیوار و سقف سرویس بهداشتی خود اقدام کنید.

در این مقاله ما سعی کردیم شما را با علت ها رطوبت و نم دیوار ها و سقف سرویس بهداشتی و حمام آشنا کنیم و راه های رفع نم زدگی به شما آموزش دهیم، برای مشاوره رایگان و خرید عایق های رطوبتی پارسیک می توانید با شماره زیر با ما تماس بگیرید.

رفع نم سرویس بهداشتی ؛ تهویه هوا مناسب

همان طور که میدونید رطوبت در حمام و سرویس بهداشتی خیلی زیاد هست و اگر که یک سیستم تهویه برای آن ها وجود نداشته باشد باعث ایجاد کپک و جلبک بر روی سطوح می شود که اگر مدت زیادی رطوبت در داخل حمام محبوس بماند موجب فرایش و آسیب به دیوار ها و کاشی های حمام می شود، بنابراین باید از تهویه مناسب برای خارج کردن رطوبت استفاده کنید.

جمع بندی ؛ علت نم دادن سرویس بهداشتی و رفع آن

در این مقاله با راهکارهای تشخیص نم زدگی سرویس بهداشتی آشنا شدید و علت نم زدگی را بررسی کردیم تا از پیدایش آن جلوگیری کنید. با استفاده از این روش ها می توانید نم زدگی را برطرف کنید.

برای مشاوره رایگان و خرید انواع عایق رطوبتی پارسیک با ما تماس بگیرید. 09121574300

3.8/5 - (19 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *