info@parsikco.com

لوگو پارسیک
عایق بندی سقف شیروانی

برای عایق بندی سقف شیروانی از چه چیزی استفاده کنیم؟

عایق بندی سقف شیروانی از مهم‌ترین قسمت‌های عمرانی در بخش‌های شمالی کشور و حاشیه شهرهای پرباران و باغ‌ها و ویلاهاست.
ساختار سقف های شیروانی به گونه ای است که انرژی زیادی را هدر می‌دهد و برای جلوگیری از این اتفاق باید بهترین عایق زیر شیروانی را انتخاب کرد.
در این مقاله، کارشناسان پارسیک با تکیه بر تجربه و فیدبک مشتریان، انواع عایق و بهترین نحوه عایق کاری سقف شیروانی را در اختیار شما قرار می‌دهند. با ما همراه باشید.

برای اطلاع از مشخصات انواع عایق رطوبتی، قیمت و نحوه خرید آن برروی دکمه زیر کلیک کنید.

آب بندی سقف شیروانی

در ظاهر اینطور به نظر می‌رسد که عایق بندی سقف شیروانی الزامی ندارد و این نوع از سقفها نسبت به عوامل محیطی مثل برف و باران مقاوم هستند. اما اینطور نیست!
بام‌های شیروانی متناسب با موقعیت مکانی، شیب متفاوتی دارند؛ مثلا اگر این سقف ها در منطقه ای پر برف ساخته شده اند به منظور جلوگیری از جمع شدن برف در پشت بام بایستی بام، شیب بیشتری داشته باشد.
این نوع عرشه‌ها بسیار حساس بوده و برای حفاظت از آن‌ها باید از تکنیک های آب بندی سقف شیروانی مناسب استفاده کرد.در ادامه به بررسی چند مورد از تکنیک های آب بندی سقف شیروانی می‌پردازیم:

آب بندی سقف شیروانی با پوشش نانو
آب بندی سقف شیروانی با پوشش نانو

· عایق رطوبتی سقف شیروانی ؛ پوشش های نانو

این نوع پوشش ها با استفاده از تکنولوژی نانو، علاوه بر سازگاری بالا با محیط زیست، در لایه ای بسیار نازک روی هرگونه سطح اعمال می شوند و آن را از رشد هرگونه قارج و کپک در امان می دارند. عایق رطوبتی نانو، یکی از بهترین روش ها برای عایق بندی سقف شیروانی است.

· عایق بندی سقف ؛ چسب ماستیک شیروانی

گاهی بر اثر نیروهای بیرونی و مکانیکی، ممکن است درز و سوراخ هایی در سقف ایجاد شود. چسب ماستیک با ساختاری مقاوم در برابر حرارت و سرما، می‌تواند این مشکلات را برطرف کند. این محصول با کمک تفنگ های مخصوص قابل استفاده است.

· عایق کاری سقف ؛ ایزوگام سقف شیروانی

شقف های شیروانی فلزی پیچ و تاب هایی دارند که به آنها سینوسی می‌گویند. برای پوشش این نوع سقف ها، ایزوگام یکی از بهترین انتخاب ها است. دلیل آن وجود پشم شیشه و قابلیت انعطاف بالای آن است.

وجود پشم شیشه در این نوع عایق، به عنوان عایق حرارتی و صوتی نیز عمل کند.

برخی دیگر معتقدند عایق های پشم سنگ است که در حالت ها، دانسیته‌ها (وزن مخصوص) و ضخامت های مختلف تولید و عرضه می گردند، انتخاب مناسبی برای عایق بندی سقف شیروانی هستند.
(در ادامه از مزایای این نوع عایق خواهیم گفت)

بطور کلی برای تشخیص اینکه از چه موادی برای عایق بندی سقف شیروانی استفاده شود، بر عهده پیمانکار است. پیمانکاران باید با توجه به شرایط سقف و شرایط آب و هوایی، ماده و روش درست را انتخاب کنند.

نحوه آب بندی سقف شیروانی

عایق کاری سقف شیروانی

عایق ها در دسته بندی اول به 4 نوع: عایق صوتی، حرارتی، رطوبتی و عایق آتش تقسیم بندی می‌شوند. اما این دسته بندی اشکال دیگری هم دارد که در زیر به چند نمونه از انواع عایق می پردازیم.

 • عایق حرارتی سقف شیروانی ؛ پشم شیشه

این نوع عایق، از عایق های صوتی و حرارتی است که مقاومت بالایی در برابر حرارت و آتش دارد و در صورتی که در معرض آن قرار گیرد، گاز سمی تولید نکرده و منجر به گسترش آتش نخواهد شد.
از دیگر مزایای عایق پشم شیشه سبکی آن است که به دلیل وزن کم، بار اضافی بر سازه وارد نمی شود و روشی مناسب برای عایق بندی سقف شیروانی است.
علاوه بر این مزایا، پشم شیشه نوعی عایق حرارتی سقف شیروانی است که در برابر سرما و گرما و انتقال صدا نیز بسیار مقاوم است.

عایق رطوبتی سقف شیروانی
بهترین عایق حرارتی سقف شیروانی
 • عایق حرارتی سقف شیروانی ؛ پشم سنگ

پشم سنگ با مقاومت در دمای 1200 درجه سانتی گراد، از نوعی سنگ آتش‌فشانی تهیه می شود که نقش مهمی در جلوگیری از حریق دارند.
به همین دلیل عمده استفاده از پشم سنگ در عایق بندی صنایعی چون نفت و گاز، پالایشگاه ها و عایق کاری کانال ها و لوله ها است.
اما بسیاری  از افراد برای آب بندی سقف شیروانی از این نوع عایق استفاده می کنند.

نوع تخته ای آن به دلیل راحتی نصب بر روی سقف های شیروانی و عدم انعطاف پذیری و استقامت بیشتر نسبت به سایر انواع پشم سنگ، برای مدت زمان طولانی بدون تغییر و آسیب دیدن باقی می ماند و گزینه رایجی برای عایق بندی سقف شیروانی محسوب می شود.

نحوه اجرای پشم سنگ در سقف

 • آب بندی سقف شیروانی ؛ فوم پلی اورتان

پلی اورتان نوعی ماده شیمیایی است که بصورت فوم روی سطوح قرار میگیرد و پس از چند دقیقه تبدیل به جسمی سخت و غیرقابل نفوذ می شود.
مقاومت این ماده در برابر مواد شیمیایی، اسیدی و آب بسیار بالاست. ضد ضربه است و انعطاف بالایی هم دارد.

 • عایق رطوبتی سقف شیروانی؛ رنگ نانو

این نوع رنگ که بر اساس تکنولوژی نانو ساخته شده است، عایق مقاوم در برابر حرارت و با طول عمر بالاست. علاوه بر اینکه رنگ نانو برای سقف شیروانی استفاده می شود، رنگ نانو برای نمای ساختمان نیز استفاده می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر، به صفحه رنگ نانو نما در پارسیک مراجعه کنید.

 

 • عایق رطوبتی پشت بام مخصوص عایق بندی سقف شیروانی

عایق رطوبتی پشت بام یک نوع عایق نسل جدید محسوب می شود که نسبت به عایق های رطوبتی قدیمی مانند ایزوگام هم هزینه کمتری دارد و هم طول عمر آن بالا می باشد.
یکی دیگر از مزیت های این نوع عایق رطوبتی سقف شیروانی جدید نسبت به دیگر عایق ها اجرای آسان آن است که فقط با استفاده از یک غلطک نقاشی می توانید سقف خود را عایق بندی کنید.


برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از نحوه خرید و قیمت، به صفحه محصول عایق رطوبتی پشت بام مراجعه کنید.


اهمیت عایق کاری سقف شیروانی

اهمیت عایق کاری سقف شیروانی

چرا عایق کاری سقف های شیروانی مهم است؟

 • هدف اصلی در پیاده سازی یک سقف، مراقبت از مال و جان افراد ساکن در آن مکان است. بنابراین حفاظت از آن به معنی حفاظت از دارایی های افراد در مقابل آب و با و … است.
 • آب باران، می تواند منجر به لایه لایه شدن سطح سقف و آسیب شدید آن شود. یکی از ارکان مقاوم سازی ساختمان، جلوگیری از خسارات ناشی از نشت آب می باشد. از آنجا که در بیشتر موارد نمی توان ترک ها را دید، بایستی از عایق بندی سقف شیروانی استفاده کرد.
 • اگر سقف شیروانی به صورت بهینه ای عایق بندی شده باشد، هیچ راهی برای ایجاد ترک و ورود آب که ممکن است تمام خانه را تحت تاثیر قرار دهد، وجود ندارد.
 • دلیل اصلی استفاده از عایق بندی سقف شیروانی صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه ها است. ضد آب بودن ساختمان شما را از پرداخت هزینه برای تعمیرات مکرر و نگهداری آن بی نیاز می کند. اگر سقف شیروانی در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد، حتی در صورت آتش سوزی نیز لازم نیست نگران تهویه هوا باشید.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد تا شما را با انواع عایق بندی سقف شیروانی و دیگر سطوح آشنا کنیم و از اهمیت آن بگوییم. در صورت عایق بندی مناسب و انتخاب عایق رطوبتی سقف شیروانی با توجه به منطقه آب و هوایی، می توانید هزینه گرمایش و سرمایش کل خانه را در زمستان و تابستان به میزان قابل توجهی کاهش میدهید.
کارشناسان ما در مجموعه پارسیک آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما درباره انواع روش‌های عایق بندی سقف شیروانی هستند.

سوالات متداول

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که میزان رطوبت یا بارش در آن جا زیاد است و می خواهید شیروانی خود را با استفاده از رنگ پوشش دهید، بهترین گزینه استفاده از عایق رطوبتی پشت بام پارسیک می باشد که اجازه تنفس به عایق زیرین را می دهد.
اگر سطح زیرین از جنس سیمان یا سایر موادی که مستعد جذب رطوبت هستند، تشکیل شده باشد، عدم تنفس سطح باعث تاول زدن و ایجاد خوردگی خواهد شد.

بله، برای این کار باید مواد مخصوص همان منطقه را خریداری کنید و اگر شاخه و برگ درختان به شیروانی نزدیک است، آنها را بردارید.

در میان انواع روش ها برای عایق بندی سقف شیروانی ، این غشاء ها معمولا در رنگ های زیادی تولید می شوند و با توجه به نصب آن ها از طریق حرارت، می توان تمامی اتصالات و درزهای حاصل از به کارگیری پیچ و پرچ را پر کرد.

بیشترین نشتی های ساختمان از سقف شروع می شود که از زیر سقف شیروانی آغاز شده و در ادامه باعث تجزیه عایق، قالب ساختمان و ایجاد سوراخ روی المان های چوبی خواهد شد.

4.2/5 - (6 امتیاز)

6 پاسخ

 1. درود.واسه اتاق زیرشیروانی که از سرمای زمستان و گرمای تابستان در امان باشیم از چ نوع عایق استفاده کرد؟
  سپاسگزارم

  1. درود بر شما
   برای کسب اطلاعات بیشتر با این شماره تماس گرفته و اطلاعات تکمیلی رو در واتس اپ دریافت کنید .🙏
   09190808464

   دپارتمان عایق رطوبتی پارسیک

 2. سلام ،انباری با سقف کوتاه دارم که بام ان نیز فقط روی موزاییک یک لایه سیمان کشیده شده .بخاطر تغییر کاربری نیاز به محیطی خنک دارم از سقف و دیوار حرارت زیادی جذب می‌کند.برای سقف چه روشی پیشنهاد می‌کنید جهت جلوگیری از ورود گرمای داغ شهرستان ساوه.بینهایت سپاسگزارم.ضمنا هزینه زیادی نمیتوانم اختصاص بدهم.لطفا کمکم کنید.تشکر

  1. درود بر شما
   برای کسب اطلاعات بیشتر با این شماره تماس گرفته و اطلاعات تکمیلی رو در واتس اپ دریافت کنید .🙏
   09190808464

   دپارتمان عایق رطوبتی پارسیک

 3. با سلام. ضمن تشکر از توضیحات ارائه شده، سوالی دارم. آیا میتوان با استفاده از پوشش‌های نانو مخصوص و پاشش آن روی سقف شیروانی سفالی آنها را آب‌بندی کرد؟

  1. درود بر شما
   برای کسب اطلاعات بیشتر با این شماره تماس گرفته و اطلاعات تکمیلی رو در واتس اپ دریافت کنید .🙏
   09190808464

   دپارتمان عایق رطوبتی پارسیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *