info@parsikco.com

لوگو پارسیک
آموزش تمام روش های ترمیم ایزوگام

آموزش تمام روش های ترمیم ایزوگام

ایزوگام یکی از بهترین موارد برای عایق‌بندی ساختمان است که در کنار مزایای خود، در برخی اوقات مشکلاتی را نیز به همراه دارد. در این مطلب قصد داریم تمام روش های ترمیم ایزوگام را برای شما بیان کنیم.

 

ایزوگام و نیاز به تعمیر و ترمیم

یکی از این مشکلات شایع ایزوگام، نشتی و چکه از محل ایزوگام شده است. این مورد یک مشکل طبیعی است و هرچند شما در زمان خرید ایزوگام به استانداردهای محصول باکیفیت توجه داشته باشید و از یک نصاب ماهر نیز کمک بگیرید، باز هم گذشت زمان و قرارگرفتن سطح در مقابل نور خورشید و نم باعث بروز مشکلاتی خواهد شد.
ترمیم ایزوگام کمک می‌کند با کمترین هزینه در کوتاه‌ترین زمان ممکن، آسیب‌های ایجاد شده را برطرف کرده و از بروز آسیب‌های جدی دیگر جلوگیری کنید. در این بخش به بررسی روش‌های ترمیم ایزوگام و به‌خصوص بررسی روش‌های نوین مانند خمیر عایق و مزایای آن می‌پردازیم؛ اگر قصد ترمیم ایزوگام منزل یا محل کارتان را دارید، تا ادامه این مطلب سایت عایق رطوبتی پارسیک با ما همراه باشید.

 

ترمیم ایزوگام پشت بام با عایق سفید

معمولا ترمیم ایزوگام پشت بام از ترمیم ایزو گام سایر محل های کار شده شایع تر است. قرارگرفتن در مقابل افتاب و بارش مستقیم باران باعث می‌شود به‌مرورزمان آسیب های بیشتری به آن وارد شود و زودتر نیاز به ترمیم داشته باشد.
برای ترمیم ابتدا نصاب قسمت آسیب‌دیده را جدا کرده سپس عایق سفیدرنگ را با 5 الی 10 درصد آب ترکیب و خمیر ایجاد شده را روی قسمت‌های آسیب‌دیده قرار می‌دهد. پس از خشک‌شدن خمیر، ایزوگام جدید را نصب می‌کنند. برای محافظت بیشتر ایزوگام می‌توان عایق سفیدرنگ را روی سطح ایزوگام کشید این کار علاوه بر محافظت بیشتر به زیبایی کمک کرده و عایق مناسبی در برابر حرارت و صوت نیز هست.

 

ترمیم ایزوگام با چسب – چسب ترمیم ایزوگام

ترمیم ایزوگام با چسب

ترمیم ایزوگام با چسب نیز یکی از بهترین، سریع‌ترین و راحت‌ترین روش‌های ترمیم است. برای این کار نیاز است افراد حتماً با فرد متخصصی مشورت کنند و از نصاب ماهر و باتجربه کمک بگیرند. چسب ایزوگام برای قسمت‌هایی که خاصیت چسبندگی خود را از دست داد و فرسوده شده‌اند بسیار مناسب است؛ استفاده از این مورد باعث افزایش عمر و کیفیت محصول می‌شود.
چسب ایزوگام انواع مختلف دارد که شامل چسب ماستیک قیری گرم، چسب ماستیک قیری سرد و چسب ماستیک پلی‌یورتان است. نکته مهمی که زمان ترمیم ایزوگام با چسب وجود دارد این است که سطح موردنظر خیس یا چرب نباشد و هیچ‌گونه حلالی را به چسب اضافه نکنید؛ البته جا دارد مجدد به این نکته اشاره کنیم که بهتر است برای این مورد با یک نصاب ماهر و باتجربه مشورت کنید.

 

ترمیم ایزوگام بادکرده

برخی مواقع ایزوگام دچار باد کردن یا ورم می‌شود؛ این مورد می‌تواند به دلیل قرارگرفتن مقابل نور خورشید یا قرارگرفتن آب به مدت زیاد نیز باشد. برای حل این مشکل اول ایزوگام آسیب‌دیده را جدا می‌کنند، درصورتی‌که این کار انجام نشود آسیب‌دیدگی بیشتر می‌شود. در مرحله بعد یک  قطع ایزوگام به‌اندازه قسمت موردنظر برش داد می‌شود.
سپس این قطعه حرارت داده می‌شود تا ذوب شود. قطعه حرارت داده شده را در حفره قرار داده و گوشه‌ها را به ایزوگام اصلی می‌چسبانند. سپس در اطراف این قطعه از چسب استفاده شده و روی آن پودر مل می‌پاشند. هرچند خواندن این مراحل باعث می‌شود کار آسان به نظر برسد اما بهتر است از یک فرد باتجربه در این مورد کمک بگیرید.

 

ترمیم ایزوگام با قیر

ترمیم ایزوگام با قیر

یکی از رایج‌ترین روش‌های ترمیم ایزوگام استفاده از قیرهای پلیمری است. اجرای این کار بستگی به مساحت سطح آسیب‌دیده و نوع آسیب‌دیدگی دارد. در برخی مواقع استفاده از قیر می‌تواند انتخاب مناسبی برای ترمیم باشد اما در برخی مواقع نیز ممکن است نیاز به استفاده از روش‌های دیگر و یا تعویض کل ایزوگام باشد. انتخاب بهترین گزینه تنها با مشورت با یک نصاب متخصص ممکن است.

 

ترمیم ایزوگام با نانو (بهترین روش ترمیم ایزوگام)

یکی از جدیدترین روش‌های ترمیم ایزوگام با نانو است. ترمیم ایزوگام با نانو هزینه کمتری دارد و سطح زیادی را پوشش می‌دهد. همچنین این ایزوگام باعث ایجاد لایه محافظ قوی و یک عایق زیبا می‌شود.
این روش بسیار مناسب ایزوگام‌هایی است که به‌مرورزمان پوسیده و ترک‌خورده و دچار نشتی شده‌اند.

ترمیم ایزوگام با نانو بهترین روش ترمیم ایزوگام

عایق نانو به‌صورت قیر رزین است و با یک قلم‌مو می‌توان سطح آسیب‌دیده را ترمیم کرد. این محصول پس از خشک شده لایه مقاوم چسبندگی و کشسانی بالایی ایجاد می‌کند. مواد نانو کاربردهای زیادی دارند. از دیگر روش های ایزوگام کردن و عایق بندی پشت بام می توان به ایزوگام مایع اشاره کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این نوع ایزوگام، کافی است به مقاله ایزوگام مایع چیست مراجعه کنید.

 

 سخن آخر

استفاده از ایزوگام یکی از اصلی‌ترین مسائل در بحث عایق‌بندی ساختمان است. عمر مفید ایزوگام خوب تقریباً 15 سال است اما در این مدت امکان این که به ایزوگام آسیب وارد شود و نیاز به ترمیم داشته باشد، زیاد است.
در این مطلب به بررسی روش‌های ترمیم ایزوگام پرداختیم اما یکی از روش‌های نوینی که کمک می‌کند در هزینه و زمان خود صرفه‌جویی کنید استفاده از خمیر عایق است. خمیر عایق یکی از جدیدترین محصولاتی است که از رزین‌های اکریلیک ساخته شده و چسبندگی و قابلیت نفوذ بالای آن باعث می‌شود یکی از بهترین گزینه‌های برای استفاده در طولانی‌مدت باشد.
با استفاده از این خمیر می‌توان سطوحی که نیاز به عایق‌بندی و درزگیری دارد را عایق‌بندی کرد. اما در آخر باز هم باید به این نکته اشاره کرد که انتخاب روش ترمیمی مناسب با کمک یک متخصص امکان‌پذیر است و با تصمیم درست می‌تواند بهترین نتیجه را در طولانی‌مدت داشت.

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *