info@parsikco.com

لوگو پارسیک
نحوه صحیح بند کشی

بندکشی چیست ؟ | اقدامات و روش صحیح بند کشی

قطعاً کاشی و سرامیک‌ها یکی از مهم‌ترین مصالح مورد استفاده در اکثر ساختمان‌ها می‌باشند. نحوه نصب آن‌ها یک مسأله بسیار مهم می‌باشد که باید به درستی انجام شود. یکی از مهم‌ترین مراحل نصب این نوع مصالح، مرحله بندکشی می‌باشد. با انتخاب روش صحیح بندکشی می‌توان زیبایی کاشی و سرامیک‌ها را دو چندان کرد. همچنین این کار باعث می‌شود تا آن‌ها محکم و یک پارچه در کنار یکدیگر قرار بگیرند. با این کار احتمال نفوذ آب و رطوبت به درون ساختمان‌ها به شدت کاهش می‌یابد و ساختمان ها نم سار نمی‌شوند.

بندکشی چیست؟

یکی از اقدامات تکمیلی در پروژه‌های ساختمانی، بندکشی می‌باشد. این کار برای پر کردن منافذ باز میان کاشی و سرامیک‌ها انجام می‌شود. افراد با انتخاب یک روش صحیح بند کشی، علاوه بر زیبایی کف و بدنه ساختمان‌ها، از نفوذ آب و رطوبت به درون ساختمان‌ها جلوگیری می‌کنند. این مناطق جزء نقاط آسیب‌پذیر در ساختمان‌ها به شمار ‌می‌روند. بنابراین این درز‌ها باید با استفاده از مواد مناسب و روش صحیح بندکشی پر شوند تا در برابر عوامل محیطی، نور خورشید و آب مقاوم باشند.

این روش هم در ساختمان‌های نوساز و هم در آپارتمان‌های قدیمی‌تر که نیاز به باز‌سازی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بهتر است که بعد از گذشت چند سال حتماً فضای بین کاشی و سرامیک‌ها را با مواد مناسبی بند کشی کنید.

اقدامات قبل از بندکشی

قبل از این که به دنبال روش صحیح بند کشی باشید، باید محل مورد نظر را برای بند کشی آماده کنید. در غیر این صورت سرامیک‌ها بعد از نصب، منظم نیستند و برخی از آن‌ها بیش از حد از یکدیگر فاصله می‌گیرند. برای این کار باید دقت داشته باشید که:

 • سطح مورد نظر کاملاً صاف و یکدست شود.
 • هیچ گونه پسماند و مواد اضافی در زیر سرامیک‌ها قرار نگیرد.
 • قبل از نصب حتماً سرامیک‌ها را تمیز کنید.

زمانی که تمام مراحل بالا را دقت انجام دادید و برای بند کشی آماده شدید، حالا باید یک روش مناسب و صحیح را برای این کار انتخاب نمایید.

مطلب پیشنهادی : راهنمای جامع بهترین انواع پودر بندکشی

روش صحیح بندکشی

برای این که با استفاده از روش صحیح بندکشی کاشی و سرامیک‌ها را به یکدیگر نصب کنید، باید تمام مراحل بند کشی را پشت سر هم و منظم انجام دهید. همچنین هر مرحله را با دقت بالایی به اتمام برسانید تا نصب کاشی و سرامیک‌ها بسیار دقیق و حرفه‌ای انجام گیرد. بهتر است که این اقدامات را زمانی انجام دهید که هوا گرم تر است. معمولا بند کشی در هوای سرد و یخبندان سبب ترک خوردن مواد بند کشی می شود. در نتیجه کیفیت کار پایین می‌آید و استحکام سرامیک‌ها نیز کاهش می‌یابد.

پس از این که محل مورد نظر را برای نصب سرامیک‌ها آماده کردید، باید ملات را آماده کنید. پودر بند کشی را با مقدار مناسبی آب ترکیب کنید و خمیر مناسبی تهیه نمایید. زمانی که کاشی‌ها را دقت در کنار یکدیگر قرار می‌دهید، فضای خالی باریکی بین کاشی‌ها ایجاد می‌شود. با استفاده از خمیری که تهیه کردید، این فضای خالی را پر می‌کنید. در انتها نیز باید با حوصله خمیر اضافی را از روی کاشی و سرامیک‌ها تمیز نمایید.

اقدامات لازم بعد از بندکشی

پس از این که عملیات نصب سرامیک‌ها را با یک روش صحیح بند کشی به پایان رساندید، هنوز کار شما به پایان نرسیده است. شما در این مرحله باید از بند کشی که انجام دادید، محافظت کنید. برای این کار باید نکاتی را مد نظر خود قرار دهید که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • حدود ۱۲ ساعت بر روی سرامیک‌ها راه نروید تا کاملاً خشک و محکم شوند.
 • تا ۲۴ ساعت از ریختن آب بر روی سرامیک‌ها خودداری کنید.
 • اگر کاشی‌ها و سرامیک‌ها را بر روی دیوار نصب می‌کنید، تا ۲۴ ساعت آن‌ها را سوراخ نکنید.
 • بهتر است که هنگام شستشوی کف و دیوار‌ها از مواد اسیدی استفاده نکنید.

 

نحوه انچام بندکشی
انچام بندکشی

ویژگیهای روش صحیح بندکشی

در شرایطی که بخواهید از روش صحیح بند کشی برای نصب کاشی و سرامیک‌ها استفاده کنید، باید مقدار مناسبی از سیمان و پودر سنگ را با یکدیگر ترکیب کنید. پس از آن که پودر مورد نظر آماده شد، باید مقدار مناسبی آب به آن بیافزایید تا خمیر مناسبی حاصل شود. در این روش شما باید سیمان سفید را با نسبت یک به سه به پودر سنگ بیافزایید.

این بدان معنی است که به ازای هر قسمت از سیمان سفید، سه قسمت پودر سنگ بریزید تا یک پودر مناسب و با دوام حاصل شود. پس از مخلوط کردن درست و مناسب سیمان سفید و پودر سنگ، باید مقدار مناسبی آب اضافه کنید تا یک خمیر یکدست به دست بیاید.

معرفی خمیر عایق پارسیک

اما در حالت کلی تولید ملات سیمان امری سخت و زمان بر می‌باشد و برای بند کشی با این روش باید از فردی متخصص کمک بگیرید. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، شرکت پارسیک خمیر‌های عایقی تولید کرده است که می‌تواند جایگزین مناسبی برای ملات سیمان باشد. بهتر است که افراد برای انتخاب روش صحیح بند کشی از این خمیر عایق استفاده نمایند.

این خمیر نانو می‌باشد و یک عایق بسیار قوی و با دوام به شمار می‌آید. این محصول را با استفاده از رزین آکرلیک تولید می‌کنند و برای عایق‌بندی در سازه‌های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد. شرکت پارسیک این محصول کاملاً تخصصی را با فرمولاسیون خاصی تولید می‌کند. این نوع خمیر عایق بدون رقیب می‌باشد و هنوز خمیری با این قدرت و دوام برای عایق‌بندی سطوح مختلف تولید نشده است.

ویژگی‌های خمیر عمیق پارسیک

این خمیر دارای ویژگی‌های منحصر به فرد می‌باشد که استفاده از آن می‌تواند به عنوان روش صحیح بند کشی شناخته شود. در مکان‌های مختلف می‌توان از این خمیر‌ها برای نصب بهتر کاشی و سرامیک‌ها استفاده کرد. از برجسته‌ترین خصوصیات این محصول که نظر همگان را به خود جلب می‌کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت در مقابل نفوذ آب و رطوبت
 • مقاومت بالا در برابر فشار‌های مختلف هیدرواستاتیک
 • ایجاد پیوند قوی با سیمان، سنگ، کاشی و سرامیک
 • چسبندگی بالا با آهن، چوب، شیشه، انواع لوله فلزی
 • آب‌بندی منفی و مثبت سطوح
 • مقاومت زیاد در برابر سایش‌های فیزیکی
 • مقاوم در برابر UV خورشید و عوامل محیطی
 • مقاوم در دما‌های سرد تا منفی ۶۰ درجه
 • مقاومت در مقابل شوینده‌ها و اسید‌ها
 • حفظ رنگ و ظاهر زیبا
 • بدون عوارض زیست محیطی و شیمیایی
 • اجراء آسان و بسیار سریع توسط افراد عادی
 • مناسب برای ترک‌گیری انواع عایق‌ها از جمله ایزوگام
 • پر‌کننده بین ورق‌های فلزی

مقایسه ملات سیمان با خمیر عایق پارسیک

برند پارسیک، خمیر‌های عایقی تولید می‌کند که در برابر نفوذ آب و رطوبت بسیار مقاوم هستند. در روش صحیح بند کشی از ملات و آب استفاده می‌شود که این کار بسیار زمان بر می‌باشد. از طرفی ترکیب کردن ملات سیمان و آب باید در مقدار‌های مناسب و توسط یک متخصص انجام شود. اما کار عایق‌بندی با استفاده از خمیر عایق پارسیک، توسط افراد عادی انجام می‌شود. همچنین این کار در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می‌گیرد.

از طرفی پودر بندکشی که افراد با استفاده از ملات سیمان می‌سازند و با آب ترکیب می‌کنند، فقط برای نصب و عایق‌بندی کاشی و سرامیک‌ها استفاده می‌شود. این در حالی است که از خمیر پارسیک در محل‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه‌ها، برای عایق‌بندی و ترمیم ایزوگام‌ها نیز می‌توان از این خمیر استفاده کرد.

زمانی که شما با استفاده از ملات سیمان و پودر سنگ بند کشی می‌کنید، هرگز نباید برای شستشوی کف و یا دیوار‌ها از مواد اسیدی مانند وایتکس و یا جوهر نمک استفاده نمایید. اگر از این مواد برای شستشو استفاده شود، ملات مورد نظر از سطح مرد نظر جدا می‌شوند و احتمال نفوذ آب به درون زمین زیاد می‌شود.

این در حالی است که اگر از خمیر پارسیک برای روش صحیح بند کشی انتخاب کنید، می‌توانید از مواد اسیدی برای شستشوی کف و یا دیوار آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی استفاده کنید.

راهنمای خرید خمیر عایق پارسیک

اگر قصد خرید خمیر عایق پارسیک را دارید، بهتر است بدانید که این محصول کاملاً انحصاری می‌باشد. فقط شرکت پارسیک این کالا تولید می‌کند و در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. بنابراین برای خرید این محصول و استفاده از آن به عنوان روش صحیح بند کشی، باید به سایت رسمی شرکت پارسیک مراجعه نمایید. این شرکت خمیر عایق را در بسته‌بندی‌های مختلف ۱/۵ و ۴ کیلوگرمی تولید می‌کنند و در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

برای خرید این خمیر‌های عایق می‌توانید با پشتیبان سایت نیز صحبت کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید. پس از این که محصول خود را سفارش دادید، خمیر عایق را در کوتاه‌ترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید.

قیمت خمیر عایق پارسیک

امروزه استفاده از خمیر عایق پارسیک به عنوان بهترین روش بند کشی شناخته شده است. قیمت این محصول با توجه به نوسانات قیمت دلار همواره در حال تغییر می‌باشد. نمی‌توانیم قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. فاکتور‌های مختلفی می‌توانند در تعیین قیمت این محصول مؤثر باشند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • میزان کیفیت محصول
 • وزن بسته‌بندی‌ها
 • اصل و یا تقلبی بودن خمیر عایق
 • برند سازنده

قیمت این نوع خمیر عایق با توجه به فاکتور‌های بالا تعیین می‌شود. در حالت کلی این محصول را در بازه قیمتی ۵۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۵۰۰۰۰۰ تومان به فروش می‌رسانند. با توجه به کیفیت بسیار بالا و کارآیی زیاد این خمیر، خرید آن امری بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

کلام آخر

امروزه افراد با استفاده از روش صحیح بند کشی، فضای خالی بین کاشی و سرامیک‌ها را پر می‌کنند. با این کار از نفوذ آب جلوگیری می‌شود و به استحکام و مقاومت کاشی‌ها کمک می‌کند. روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. یکی از قدیمی‌ترین و رایج‌ترین روش‌ها استفاده از ملات سیمان و پودر سنگ می‌باشد. این کار باید حتماً توسط یک فرد متخصص انجام شود تا دوام بالایی داشته باشد. بهترین روش برای بند کشی، استفاده از خمیر بسیار مقاوم و عایق پارسیک می‌باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *