آب بندی چاله آسانسور

آب بندی چاله آسانسور

تاریخ آخرین آپدیت: 22 دی
در مناطقی که سطح آب زیر زمینی بالا است و یا سیستم فاضلاب درستی ندارند یکی از مشکلاتی که برای بیشتر ساختمان ها به وجود می آید، جمع شدن آب در چاله آسانسور می باشد.
به همین دلیل یکی از مهم ترین و اساسی ترین کارها قبل از نصب آسانسور، آب بندی چاله آسانسور یا همان عایق کاری چاله آسانسور می باشد. در این مقاله از عایق رطوبتی پارسیک قصد داریم شما را با علت جمع شدن آب در چاله آسانسور و نحوه عایق کاری چاله آسانسور آشنا کنیم.

علت جمع شدن آب در چاله آسانسور

 بعضی از شهر به دلیل اینکه در منطقه کوهستانی قرار گرفته اند، سطح آب زیرزمینی در این استان ها بسیار بالا تر از استان های دیگر است، همچنین در بعضی از شهر ها هم سیستم دفع شبکه ای فاضلاب خوب نیست که باعث ایجاد خطرات جدی و جبران ناپذیری برای محیط زیست و سلامتی افراد خواهد شد، به همین دلیل باید قبل از نصب آسانسور، چاله آسانسور را عایق بندی کرد.

عایق کاری چاله آسانسور ؛ اهمیت

یکی از مشکلاتی که در صورت عدم آب بندی چاله آسانسور پیش می آید، آسیب به تاسیسات برقی می باشد. در صورت جمع شدن آب درون چاله آسانسور باعث ایجاد اتصال کوتاه در سنسور های آسانسور می شود و باعث اختلال در کارکرد آسانسور خواهد شد.

یکی دیگر از مشکلات عدم عایق بندی چاله آسانسور و نفوذ کردن آب در درون آن زنگ زدگی اتصالات و عناصر فلزی آسانسور به خصوص رول بولت های اتصال قطعات می باشد.
زنگ زدن اتصالات آسانسور در دراز مدت موجب کاهش عملکرد آسانسور می شود، بنابراین چاله آسانسور باید با دقت زیاد و به صورت جدید آب بندی شود.

آب بندی چاله آسانسور

عایق کاری چاله آسانسور ؛ نحوه اجرا

به دلیل اینکه چاله آسانسور در پایین ترین طبقه قرار دارد، برای آب بندی آن می توان از روش های مختلفی استفاده کرد، یکی از این روش ها استفاده از عایق رطوبتی کریستالی می باشد.
عایق رطوبتی کریستالی یکی از انواع عایق های رطوبتی است که برای عایق بندی بتن استفاده می شود، این نوع عایق به دلیل استفاده آسان در بین مهندسان و پیمانکاران سرتاسر جهان محبوبیت زیادی کسب کرده است.

زمانی که این محصول را بر روی سطح بتن چاله آسانسور بزنید، عایق کریستالی به درون سطح بتن نفوذ می کند و برای افزایش مقاومت در برابر فشار های هیدرواستاتیک آب کریستال های رشته ای را در سازه بتنی ایجاد می کند.

دو موضوع مهمی که باید در هنگام استفاده از عایق رطوبتی کریستالی برای آب بندی چاله آسانسور به آن توجه کنید، دمای هوا و رطوبت بتن می باشد؛ برای استفاده از عایق رطوبتی کریستالی باید دمای هوا بین 5 الی 30 درجه سانتی گراد باشد در غیر این صورت عایق در بتن به سختی نفوذ می کند.
موضوع دوم رطوبت سازه بتنی است، در صورتی که چاله آسانسور خود را به تازگی بتن ریزی کرده اید برای عایق بندی بهتر است تا زمان خشک شدن و سفت شدن بتن صبر کنید، زیرا در صورت وجود رطوبت در سازه بتنی خاصیت ضد آب بودن عایق رطوبتی کریسیتالی از بین خواهد رفت.

عایق بندی چاله آسانسور ؛ نکات مهم

 1. اگر چاله آسانسور طبقه منفی ساختمان دچار نفوذ و جمع شدن آب شده است، ابتدا آب را تخلیه کنید.
 2. درصورتی که سطح را قبلا ایزوگام کرده اید، ایزوگام را بردارید.
 3. لایه های سستی که بر روی بتن قرار دارد بردارید تا به سطح بتن برسید.
 4. نخاله های که درون چاله های آسانسور جمع آوری شده را تخلیه کنید.
 5. عایق رطوبتی کریستالی را با مقداری آب ترکیب کنید و 2 تا 3 دقیقه هم بزنید.
 6. بعد از آن که ماده آب بندی به غلظت مناسب رسید به وسیله یک کاردک عایق را بر روی بتن بکشید و آب بندی چاله آسانسور را به اتمام برسانید.

عایق کاری چاله آسانسور

مزایای استفاده از عایق رطوبتی کریستالی

 • ایجاد سطح مقاوم در برابر نفوذ آب
 • جلوگیری از ترک خوردگی بتن
 • عدم نفوذ آب و بخار در بتن
 • محافظت از بتن در برابر حمله یون های شیمیایی
 • ایجاد خاصیت خود ترمیمی در بتن

اگر قصد عایق بندی و آب بندی چاله آسانسور خود را دارید می توانید با کلیک بروی دکمه زیر عایق رطوبتی کریستالی پارسیک را به صورت آنلاین خریداری کنید.

خرید عایق رطوبتی کریستالی


خرید عایق رطوبتی برای آب بندی چاله آسانسور

عایق رطوبتی پارسیک یکی از شرکت هایی است که دارای هزاران پروژه اجرایی موفق در سراسر کشور و به عنوان اولین و بزرگترین تولید کننده های عایق های رطوبتی نسل جدید جایگزین ۱۰۰٪ ایزوگام و قیر گونی در ایران می باشد و همواره سعی بر این داشته محصولی فراتر از کیفیت بازار به هم‌میهنان عزیز کشورمان ایران ارائه دهد.
برای اطلاع از مراکز فروش عایق رطوبتی کریستالی در استان خود می توانید به بخش نمایندگان ما مراجعه کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است