info@parsikco.com

لوگو پارسیک
چه طرح و چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان می‌دهد

انواع رنگ های کاغذ دیواری؛ چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان می‌دهد ؟

انتخاب از بین رنگ های کاغذ دیواری همیشه کار دشواری بوده است! به خصوص که طرح رنگ بندی کاغذ دیواری حتی بر روی کوچک و بزرگی محیط تاثیر می‌گذارد، چه برسد به تاثیر بسیار زیاد آن بر روحیه افراد، ما در این مطلب می خواهیم به انواع رنگهای کاغذ دیواری و  پاسخ این دو سوال بپردازیم که چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان می‌دهد ؟ و چه مدل های کاغذ دیواری خانه را بزرگتر نشان می دهد ؟ تا انتها با ما همراه باشید.

انواع رنگ کاغذ دیواری

رنگ بندی کاغذ دیواری به صورت کاملا مستقیم بر روحیه افراد حاضر، زیبایی محیط، کوچک یا بزرگ نمایش دادن محیط و دیزاین تاثیر می‌گذارد. پس طرح رنگ کاغذ دیواری مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه توضیحاتی در مورد انواع رنگ کاغذ دیواری را میبینیم.

کاغذ دیواری مشکی، مرموز، مینیمالیستی، ظریف، خالص

رنگ مشکی اغلب می‌تواند اتاق را به‌طور چشمگیری تغییر دهد، و باعث می‌شود فضا تاریک‌تر و بسته‌تر به نظر برسد. بسته به آنچه می‌خواهید با طراحی داخلی خود به دست آورید، ممکن است این نتیجه‌ای باشد که به دنبال آن هستید یا نباشد. با این حال، اگر می خواهید ظاهری مرموز و ظریف ایجاد کنید، کاغذ دیواری سیاه اغلب می تواند این کار را انجام دهد!

کاغذ دیواری خاکستری: صنعتی، آینده نگر، پیچیده، خنثی

بسته به الگو، کاغذ دیواری خاکستری می‌تواند اتاق را پیچیده‌تر و باکیفیت‌تر و یا روستایی‌تر و صنعتی‌تر کند.

کاغذ دیواری سفید: مینیمالیستی، مدرن، خالص، تمیز

مانند سیاه و سفید، رنگ های سفید در یک اتاق می تواند به آن احساس مینیمالیستی بدهد. در حالی که رنگ سفید می‌تواند محیط را باز کند و فضایی جادارتر و تمیزتر به آن بدهد، در واقع رنگ سفید از آن دست رنگ هایی است که خانه را بزرگ تر نشان میدهد.اما برای ایجاد تعادل بین مزایا و معایب استفاده از این رنگ می تواند مشکل باشد.

کاغذ دیواری قهوه ای و بژ: کلاسیک، کاربردی، بی انتها، دنج

رنگ های قهوه ای و بژ اغلب سنتی تر و محفوظ تر دیده می شوند. در حالی که اغلب یک انتخاب “ایمن” برای طراحان داخلی است که کمی زیاد مورد استفاده قرار گرفته اما این به این معنا نیست که رنگ قهوه ای یک انتخاب “خسته کننده” باشد.

کاغذ دیواری قرمز: محرک، پرشور، صمیمی، پرانرژی

قرمز رنگی چشمگیر است که فوراً حال و هوای اتاق را تغییر می دهد. از آنجایی که این رنگ بسیار قوی است، انرژی بالایی به فضا می‌افزاید. کاغذ دیواری قرمز یک محرک است. شجاعت و نترسی را ترویج می کند. زمانی که می خواهید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید از این رنگ استفاده کنید. اما قرمزی بیش از حد می تواند باعث ایجاد احساس هیجان یا تحریک بیش از حد در شما شود.

کاغذ دیواری صورتی: بازیگوش، زنانه، صلح آمیز، سرگرم کننده

در فرهنگ‌های غربی، صورتی اغلب با زنانگی مرتبط است (مثل اینکه آبی با مردانگی مرتبط است)، اما این بدان معنا نیست که این رنگ فقط در اتاق خواب دختران قابل استفاده است! ملایم و آرام بخش، صورتی رنگ عشق است. لطافت را ترویج می کند و در زمان گذار عاطفی باعث آرامش می شود. زمانی که در تلاش برای افزایش پذیرش و درک هستید از آن در اتاق استفاده کنید.

کاغذ دیواری بنفش: سلطنتی، مجلل، غنی، آرامش بخش

همانطور که دسته های قبلی اشاره کردند، تفاوت بین سایه های رنگ تیره و روشن برای کاغذ دیواری بنفش می تواند هنگام در نظر گرفتن حال و هوای اتاق بسیار تأثیرگذار باشد. کاغذ دیواری بنفش به شما کمک می کند اعتماد به نفس و عزت نفس بیشتری داشته باشید. بنفش دیدگاه تازه ای را در مورد مسائل عاطفی تشویق می کند. با یادآوری اینکه همه ما به هم متصل هستیم، حس انسانیت شما را عمیق تر می کند. از آن در خانه خود برای افزایش شفقت و تجربه دوستان به عنوان خانواده استفاده کنید.

کاغذ دیواری آبی: آرام، آرامش بخش، دعوت کننده، برازنده

کاغذ دیواری آبی که برای انواع اتاق های مختلف مناسب است، بسیار متنوع است! این تفکر شما را پاک می کند، بنابراین می توانید از درهم و برهمی خلاص شوید و آنچه در زندگی شما مهم است را کشف کنید.

کاغذ دیواری سبز: طبیعی، ارگانیک، تجدید، آرامش

مانند آبی، رنگ‌های سبز برای ایجاد فضایی آرام‌تر استفاده میشود. رنگ سبز با طبیعت نیز مرتبط است، بنابراین کاغذ دیواری سبز انتخاب خوبی برای کسانی است که می‌خواهند فضایشان شاداب به نظر برسد. رنگ اصلی در طبیعت، با ثروت زندگی مطابقت دارد. این رنگ شروع و رشد تازه است. رنگ سبز شما را تشویق می کند تا به استعدادهای منحصر به فرد خود احترام بگذارید و آنها را در دنیای مادی آشکار کنید.

کاغذ دیواری زرد: شاد، شاد، پرانرژی، استقبال

زرد به عنوان قابل مشاهده ترین رنگ، خوش بینانه و پرانرژی است. آویزان کردن کاغذ دیواری زرد در یک اتاق فوراً حال و هوای اتاق را روشن می کند. این رنگ به دلیل افزایش هوش و چابکی ذهنی شناخته شده است. می تواند به تحریک مکالمه و شفاف سازی افکار کمک کند. کاغذ دیواری گلدار زرد، کاغذ دیواری هندسی زرد، کاغذ دیواری پارچه ای زرد یا کاغذ دیواری انتزاعی زرد را امتحان کنید.

کاغذ دیواری نارنجی: پر انرژی، خلاق، مد روز

اگر هدف شما ایجاد فضایی پر جنب و جوش با رنگی است که اغلب استفاده نمی‌شود، رنگ های نارنجی عالی هستند. تعادل خوبی بین رنگ های قرمز پرانرژی و رنگ های زرد شاد است. این رنگ پر جنب و جوش خودآگاهی را کاهش می دهد و به شما امکان می دهد با اعتماد به نفس خود را ابراز کنید. زمانی که می خواهید جوان تر شوید از آن در خانه خود استفاده کنید. رنگ نارنجی، رنگ خنده و جشن است.

استفاده از ترکیب رنگ نارنجی، آبی و سفید برای کاغذ دیواری اتاق کودک بسیار جذاب است.

بهترین رنگ کاغذ دیواری

انتخاب رنگ‌های گرم به جذاب‌تر شدن اتاق‌ها کمک می‌کنند. تحقیقات نشان داده است که افراد در اتاقی که با رنگ های زرد، قرمز یا نارنجی رنگ آمیزی شده است،  احساس آرامش بیشتری نسبت به اتاق های سرد و آبی دارند.

چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان می‌دهد ؟

چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان می‌دهد ؟

این روزها خانه اکثرا آپارتمانی بوده و فضای کوچکی دارند. هرچند شرایط اقتصادی باعث شده است بسیاری از افراد رو به خرید یا اجاره این منازل آوردند اما این خانه‌های نقلی و کوچک هم جذابیت و دنجی خاص خود را دارند. در این بخش تصمیم داریم روش‌هایی که باعث می‌شود منزل دنج‌تر و باصفاتر شود را مورد بررسی قرار دهیم.
قبل از این مورد نگاهی به دیوارهای منزل خود بیندازید! دیوارها رنگی است یا کاغذ دیواری؟ اگر کاغذ دیواری است چه طرح و رنگی را انتخاب کرده‌اید؟ به نظر شما با یک تغییر جزئی و کوچک می‌توان یک تغییر اساسی در محیط ایجاد کرد؟ جواب این سؤال بله است!
ازآنجایی‌که دیوارها بخشی اساسی از فضای منزل را تشکیل می‌دهند، راه‌های مختلفی برای ایجاد تغییر در محیط به کمک همین دیوارها وجود دارد. اگر تصمیم دارید حال و هوایی تازه به محیط خود دهید.

چه مدل های کاغذ دیواری خانه را بزرگ تر نشان می‌دهد ؟

یکی از متریال‌های پرطرف‌دار که امروزه کاربرد زیادی نیز دارد؛ کاغذ دیواری است. ازآنجایی‌که کاغذهای دیواری در طرح، رنگ و مدل‌های متنوعی تولید می‌شود می‌توان از آنها برای زیباسازی دیوارهای استفاده کرد اما باید به این موردتوجه کرد که استفاده صحیح و اصولی از این متریال باعث دلبازتر شدن فضا می‌شود و انتخاب اشتباه نه‌تنها به این کار کمک میکند بلکه  باعث دلگیر شدن نیز می‌شود. اما چه کاغذ دیواری انتخاب کنیم؟

کاغذ دیواری‌های ساده و طرح دار را در کنار یکدیگر استفاده کنید!

کاغذ دیواری‌های ساده و طرح دار را در کنار یکدیگر استفاده کنید!

اکثر دیوارهایی که با کاغذ دیواری پوشانده شده‌اند فقط از یک رنگ یا یک طرح کاغذدیواری استفاده کرده‌اند و این یک موضوع اشتباه است. اگر می‌خواهید یک تغییر اساسی، اصولی و زیبا به محیط دهید یک دیوار را به‌عنوان نقطه کانونی انتخاب کرده و با کاغذدیواری طرح‌دار آن را پوشش دهید سپس سایر دیوارها را با کاغذ دیواری ساده و یک رنگ بپوشانید. این کار نه‌تنها باعث دلباز شدن محیط می‌شود بلکه کمک می‌کند محیط بزرگ‌تر نیز شود.

این طرح ها مناسب کاغذ دیواری پذیرایی هستند.

کاغذ دیواری رنگ روشن را انتخاب کنید!

کاغذ دیواری رنگ روشن را انتخاب کنید!

انتخاب رنگ‌های خنثی و روشن یکی از بهترین گزینه‌هایی است که در بزرگ و دلباز نشان‌دادن خانه مؤثر است. برای اتاق‌خواب و سالن پذیرایی کوچک استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی می‌تواند غوغا کند و تأثیر چشمگیری در محیط داشته باشد. نکته مهمی که زمان انتخاب کاغذ دیواری با رنگ روشن و خنثی باید به نکات دیگری مانند رنگ اکسسوری و سایر وسایل  منزل نیز توجه کرد تا یک هماهنگی و یکپارچگی زیبا ایجاد شود.

 

استفاده از کاغذ دیواری با رنگ‌های شاد و روشن در کنار هم

استفاده از کاغذ دیواری با رنگ‌های شاد و روشن در کنار هم

انتخاب رنگ‌های شاد کمی ترس دارد و اصول افراد سمت این سبک رنگ‌ها نمی‌روند اما استفاده هوشمندانه از رنگ‌های شاد و روشن هم به دلباز شدن فضا کمک می‌کند هم به محیط روح و جانی دوباره می‌دهد.
درصورتی‌که تصمیم به انجام این کار دارید باید به‌دقت رنگ‌ها را انتخاب کرده و در کنار هم استفاده کنید. برای این کار توصیه می‌شود با یک طراح داخلی مشورت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

کاغذ دیواری آشپزخانه یکی از بهترین گزینه های برای انتخاب کاغذ دیواری با رنگ های شاد است

از کاغذ دیواری‌های مینیمال استفاده کنید!

از کاغذ دیواری‌های مینیمال استفاده کنید

یکی از انواع کاغذهای دیواری که باعث می‌شود محیط بزرگ‌تر به نظر برسد استفاده از کاغذ دیواری‌های مینیمال و ساده است. استفاده از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار باعث شلوغ به‌نظررسیدن فضا می‌شوند به همین دلیل انتخاب کاغذ دیواری‌های مینیمال و ساده می‌تواند تأثیری برعکس این مورد بگذارد.
توجه به نکاتی مانند یک رنگ بودن کاغذ دیواری با مبلمان می‌تواند کمک کند محیط بزرگ‌تر به نظر برسد اما دقت داشته باشید که از تناژ رنگی به‌صورت صحیح استفاده کنید و درصورتی‌که محیط بیش از اندازه یکپارچه باشد؛ کسل‌کننده و دلگیر می‌شود.

استفاده از کاغذ دیواری با رنگ‌های پاستیلی

استفاده از کاغذ دیواری با رنگ‌های پاستیلی

اگر قصد دارید محیط را بزرگ و دلباز کنید اما اهل هیجان و رنگ‌های جیغ نیستید انتخاب رنگ‌های پاستیلی می‌تواند گزینه عالی برای شما باشد. انتخاب رنگ‌های پاستیلی آرامش خاصی را به محیط می‌دهد و فضا را یک فضای عالی برای دورهمی‌های خانوادگی می‌کند.
درصورتی‌که از کاغذ دیواری‌های پاستیلی رنگ استفاده می‌کنید باید وسایل و اکسسوری‌های مناسبی را استفاده کنید تا جلوه‌ای زیبا به محیط بدهد و فضا را یکدست و کسل‌کننده نکند اما نکته‌ای که در این مورد وجود دارد این است که انتخاب اکسسوری برای دیوارهایی با رنگ پاستیلی کمی سخت است به همین دلیل در این مرحله هوشمندانه عمل کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

از کاغذ دیواری‌های سه‌بعدی استفاده کنید!

از کاغذ دیواری سه بعدی استفاده کنید.

از نام کاغذ دیواری سه‌بعدی مشخص است که دارای چه نوع طرح‌هایی است. این کاغذ دیواری با طرح‌های زیبا و برجسته خود به محیط جذابیت ویژه‌ای می‌بخشد. استفاده صحیح از این نوع کاغذ دیواری و استفاده از طرح‌هایی که به دیوار عمق می‌دهند باعث می‌شود محیط بزرگ‌تر به نظر رسیده و دلبازتر باشد.

کاغذ دیواری را هماهنگ با مبلمان انتخاب کنید!

کاغذ دیواری را هماهنگ با مبلمان انتخاب کنید

یکی از مواردی که باعث می‌شود فضا دلگیر و کسل‌کننده باشد استفاده از رنگ‌های مختلف در فضا است. یک فضای شلوغ با تنوع رنگی بالا و نامرتبط باعث می‌شود که محیط کوچک‌تر و خفه به نظر برسد.
درصورتی‌که تصمیم دارید از کاغذ دیواری برای ایجاد تنوع به محیط استفاده کنید و می‌خواهید منزل شما بزرگ‌تر به نظر برسد می‌توانید کاغذ دیواری را هم رنگ با مبلمان تهیه کرده و جلوه‌ای ویژه به محیط دهید.

استفاده از کاغذ دیواری با تونالیته رنگی شبیه به یکدیگر

استفاده از کاغذ دیواری با تونالیته رنگی شبیه به یکدیگر

یکی از روش‌هایی که باعث می‌شود محیط بزرگ‌تر به نظر برسد ایجاد یک تونالیته رنگی است که با ایجاد یک خطای دید باعث می‌شود محیط تغییری اساسی داشته باشد. درصورتی‌که بخواهید با این روش محیط را بزرگ‌تر جلوه دهید با انتخاب یک رنگ می‌توانید این کار را انجام دهید؛
به این صورت که برای مثال رنگ سبز روشن را انتخاب کرده و به تونالیته سبز در دیوارهای دیگر روید. استفاده از این روش نیز باید بسیار هوشمندانه باشد و در صورتی که به‌درستی انجام نشود باعث شده فضا دلگیر و شلوغ به نظر رسد.

از کاغذ دیواری‌های راه‌راه استفاده کنید!

از کاغد دیواری های راه راه استفاده کنید

یکی از بهترین انتخاب‌هایی که برای منازل نقلی و کوچک می‌توان داشت استفاده از کاغذ دیواری‌های راه‌راه است. اگر منزلی کوچک با دیوارهای کم‌ارتفاع دارید استفاده از کاغذ دیواری‌هایی با طرح عمودی باعث می‌شود ارتفاع دیوارها بیشتر به نظر رسد.
همچنین درصورتی‌که عرض دیوار کم است می‌توانید با طرح‌های راه‌راه دیوار را عریض‌تر نشان دهید. باتوجه‌به این نکات، محیط خود را بررسی کرده و در صورت امکان از کاغذ دیواری‌های راه‌راه استفاده کنید.

از کاغذ دیواری با طرح‌های هندسی استفاده کنید!

از کاغذ دیواری با طرح های هندسی استفاده کنید

از دیگر گزینه‌های مناسب برای افرادی که قصد استفاده از کاغذ دیواری برای منازل نقلی را دارند استفاده از کاغذ دیواری با طرح هندسی است. کاغذ دیواری‌های دارای طرح هندسی مشابه به مخاطب این حس را می‌دهند که طرح‌ها تمامی نداشته و فضا بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. توجه به رنگ‌های استفاده شده در این نوع کاغذ دیواری می‌تواند باعث دوچندان شدن تأثیرات آن شود.

سخن آخر

انتخاب کاغذ دیواری به ایجاد یک تغییر اساسی با کمترین هزینه ممکن کمک می‌کند. در این مطلب به پاسخ سوال چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان می‌دهد پرداختیم و رنگ و طرح‌های مختلف کاغذ دیواری که باعث می‌شود محیط دلبازتر به نظر برسد را معرفی کردیم.
اما همچنان جا دارد به این نکته اشاره کنیم که تنها کاغذ دیواری باعث ایجاد تغییر نمی‌شود و باید به نکاتی مانند هماهنگی کاغذ دیواری انتخابی با وسایل منزل توجه کرد. توجه به نور محیط، استفاده از وسایلی که باعث انعکاس نور شود مانند آیینه و انتخاب اکسسوری‌های مناسب نه‌تنها در چیدمان مؤثر است بلکه در دلباز به‌نظررسیدن فضا نیز تأثیر دارد. در صورتی که تمایل به استفاده از چسب مخصوص کاغذ دیواری دارید می توانید از فروشگاه پارسیک آن را تهیه کنید.

Rate this post

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *