info@parsikco.com

لوگو پارسیک
از بین بردن لکه های نم دیوار

از بین بردن لکه های نم دیوار

وجود رطوبت و نم در خانه باعث ایجاد لکه زرد روی دیوار و سقف می شود، لکه نم دیوار و سقف می تواند علت های مختلفی مانند نشتی لوله های آب، پوسیدگی فرش یا موکت، هوای مرطوب و… داشته باشد، بنابراین قبل از هر اقدامی باید علت آن را پیدا کنیم و بعد برای رفع نم دیوار اقدام کنیم.
بعد از برطرف کردن مشکل، نوبت به از بین بردن لکه های نم دیوار و یا از بین بردن لکه روی کاغذ دیواری می رسد. پس تا آخر این مقاله با عایق رطوبتی پارسیک همراه باشید تا با راهکار های از بین بردن لکه نم دیوار آشنا شوید.

از بین بردن لکه های نم دیوار و سقف ؛ راهکارهای ساده

ظاهر این لکه زرد روی دیوار اصلا خوشایند نیست و جلوه بسیار بدی به خانه می دهد. شوره دیوار، لکه های زرد رنگ، لکه های سیاه قارچ و کپک همگی نشان دهنده نم زدگی است که باید هر چه سریع تر جهت رفع آن اقدام نمود.
برای از بین بردن لکه های نم دیوار راه های متفاوتی وجود دارد که  در ادامه با چند مورد از آن های آشنا می شوید.

 • از بین بردن لکه های نم دیوار و سقف با سرکه
 • از بین بردن لکه های نم دیوار و سقف با روغن چای
 • از بین بردن لکه زرد روی دیوار و سقف با جوش شیرین
 • از بین بردن لکه نم دیوار و سقف با نصب کاغذ دیواری
 • از بین بردن لکه های زرد دیوار با وایتکس

1. از بین بردن لکه های نم دیوار و سقف با سرکه

اولین و ساده ترین راه از بین بردن لکه های نم دیوار و سقف استفاده از سرکه است، سرکه از گذشته به عنوان دشمن قارچ و کپک شناخته می شود، سرکه سفید یک لکه بر بی خطر می باشد که کارایی فراوانی در نظافت منزل و آشپزخانه دارد، برای از بین بردن لکه های سیاه کپک و قارچ روی دیوار و سقف می توانید مقداری سرکه را بر روی یک دستمال ریخته و بعد آن را بر روی لکه های سیاه به آرامی بکشید.
فقط به یاد داشته باشید موقع کشیدن دستمال بر روی لکه ها آن را به صورت رفت و برگشت حرکت ندهید زیرا احتمال انتقال سیاهی به قسمت های دیگر ساختمان می شود.

2. از بین بردن لکه های نم دیوار و سقف با روغن چای

یکی از دیگر از مواد غیر مضر و طبیعی روغن درخت چای می باشد که از  درختی به نام  ملالوکا آلترنیفولیا در کوینزلند و نیو ویلز جنوبی استرالیا به دست می آید، این ماده مانند سرکه یکی از قوی ترین محصولات برای از بین رفتن قارچ و کپک می باشد، برای استفاده از این محصول کافی است یک قاسق روغن چای را در یک پیمانه آب مخلوط نموده و به وسیله یک اسفنج لکه های نم روی دیوار و سقف را به صورت کامل از بین ببرید.

از بین بردن لکه های نم دیوار

3. از بین بردن لکه های نم دیوار و سقف با جوش شیرین

جوش شیرین یک پودر سفید رنگ و غیر سمی است که در نظافت منزل استفاده می شود، این ماده قدرت جذب نم و رطوبت بالایی دارد و علاوه بر ضد عفونی لکه های تازه، نم و رطوبت را پاک نموده و مانع رشد کپک و قارچ می شود.
برای استفاده از این ماده کافی است به اندازه یک قاشق چوش شیرین بر روی یک ظرف ریخته و با یک لیوان آب مخلوط کنید، بعد از ترکیب آن دو به وسیله یک دستمال لکه های زرد نم دیوار و سقف را از بین ببرید.

4. از بین بردن لکه های زرد دیوار با وایتکس

لکه زرد روی دیوار را با مخلوط کردن یک پیمانه وایتکس و 4 لیتر آب می توانید از بین ببرید. دستمال را با این محلول نم دار کنید و سپس برروی لکه زرد رنگ بکشید.

5. از بین بردن لکه های نم دیوار و سقف با نصب کاغذ دیواری

اگر قصد پنهان کردن لکه های نم دیوار و سقف خود را دارید و می خواهید تغییری در دکوراسیون منزل خود دهید، استفاده از کاغذ دیواری بهترین انتخاب است، البته به اندازه ای که انتخاب طرح کاغذ دیواری مهم است، انتخاب و خرید چسب کاغذ دیواری باکیفیت از اهمیت ویژه برخوردار است، پس اگر قصد نصب کاغذ دیواری را دارید از چسبی استفاده کنید که ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • در زمان کم خشک نشود
 • انعطاف پذیری بالایی داشته باشد
 • تغییرات دما را تحمل کرده و با سیمان و گچ سازگار است
 • قابل استفاده برای چسباندن انواع کاغذ دیواری سبک و سنگین را داشته باشد
 • با کمترین میزان چسب بیشترین غلظت را داشته باشد.

چگونه قارچ و کپک دیوار را از بین ببریم؟

وجود قارچ و کپک در خانه باعث ایجاد بیماری های تنفسی و آلرژی های پوستی می شود. برای از بین بردن کپک سیاه روی دیوار و شوره سقف راه حل های مختلفی دارد که در ادامه شما را با چند راه حل ساده برای از بین بردن کپک و قارچ دیوار آشنا می کنیم.

چند نکته برای از بین بردن قارچ و کپک دیوار

 • یکی از عاملی که موجب ایجاد کپک و قارچ دیوار می شود عدم وجود تهویه مناسب در خانه می باشد، پس مطمئن شوید منزلتان دارای تهویه مناسب است.
 • اگر قارچ و کپکی بر روی دیوار خود دیدید آن را نپوشانید، این کار باعث رشد بیشتر قارچ و کپک بر روی دیوار می شود.
 • از آویزان کردن لباس های مرطوب در خانه خوداری کنید

3 راه حل ساده برای از بین بردن قارچ و کپک دیوار

 • اسپری کردن سرکه سفید بر روی قارچ ها و کپک های دیوار
 • استفاده از جوش شیرین
 • استفاده از نمک دریا

در این مطلب با راهکارهای از بین بردن لکه های نم دیوار و همچنین قارچ و کپک روی دیوار آشنا شدید.
برای مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان پارسیک در ارتباط باشید.

09121574300

3.6/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *