info@parsikco.com

لوگو پارسیک
راهنمای انتخاب کاغذ دیواری برای سقف

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری برای سقف + مزایا و معایب

یکی از متریال‌های پرطرف‌دار که پس از چند سال مجدد توانست به محبوبیت برسد، سقف کاغذ دیواری یا کاغذ دیواری سقف است. از دلایل محبوبیت این مورد می‌توان به طرح، نقش و جلوه‌ای که می‌دهد اشاره کرد؛ در واقع استفاده از این محصول باعث می‌شود فضای داخلی منزل جذاب و منحصربه‌فرد شود. نکته مهمی که درباره این محصول وجود دارد این است که نباید از آن برای دیزاین هر سقفی استفاده کرد و باید قبل از انجام این کار یکسری نکات و اصول را رعایت کرد؛ در ادامه به معایب کاغذ دیواری سقف و مزایا نیز خواهیم پرداخت.

مزایا کاغذ دیواری سقفی

 • قابل‌استفاده برای ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی
 • عایق مناسب برای رطوبت، حرارت و صدا
 • عدم کاهش ارتفاع سقف
 • استفاده از کاغذ دیواری‌های سه‌بعدی برای حجم‌دهی فضا
 • وجود طرح‌های متنوع برای انواع دکوراسیون و سبک‌های معماری
 • پنهان‌سازی معایب و مشکلات سقف
 • قابلیت ترکیب با انواع نورپردازی و ایجاد محیطی زیبا
 • قابلیت شستشو
 • هزینه کمتر نسبت به سایر گزینه‌های قابل‌استفاده در دکوراسیون
 • رنگ بندی کاغذ دیواری بسیار متنوع است

معایب کاغذ دیواری سقفی

از عیوب این مشکل می‌تواند به نشان داده شدن عیوب سقف بعد از نصب اشاره کرد که به دلیل عدم مهارت نصاب و نازک بودن کاغذ رخ می‌دهد. از طرفی اگر از چسب کاغذ دیواری مناسبی استفاده نشود، می تواند بر کاهش عمر زیبایی کاغذ دیواری سقف موثر باشد.

کاغذ دیواری برای سقف آشپزخانه

کاغذ دیواری مخصوص آشپزخانه به دو دلیل انجام می‌شود، اولین دلیل که در واقع دلیل اصلی استفاده از کاغذ دیواری است موضوع زیبایی است. دیوارهای آشپزخانه به دلیل اینکه با سرامیک و کابینت‌ها پوشانده می‌شوند و فضایی برای کاغذ دیواری ندارند برای افزایش زیبایی و ایجاد طرح و جلوه‌های ویژه از کاغذ دیواری برای سقف استفاده می‌شود.

کاغذ دیواری برای سقف آشپزخانه

دلیل دیگری که برای کاغذ دیواری سقف آشپزخانه وجود دارد پاکیزگی و تمیزکردن راحت آن است. سقف آشپزخانه چون با گرما و روغن در ارتباط است هر از چند وقتی نیاز به تمیز کردن دارد؛ استفاده از کاغذ دیواری‌های قابل شستشو یکی از بهترین گزینه‌هایی است که افراد برای سقف آشپزخانه استفاده می‌کنند.

کاغذ دیواری برای سقف حمام و سرویس بهداشتی

برخی از افراد به دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی منزل خود اهمیتی نمی‌دهند و با ساده‌ترین وسایل آن را تزئین می‌کنند؛ در کنار این مورد حمام و سرویس بهداشتی نیز مانند آشپزخانه قابلیت کاغذ دیواری شدن در تمامی بخش‌ها را ندارند. باتوجه‌به این موارد بهتر است سقف این محیط را کاغذ دیواری کرد.

کاغذ دیواری برای سقف حمام و سرویس بهداشتی

کاغذ دیواری‌های مورد استفاده در این محیط اصولاً از پوشش وینیلی هستند تا از آسیب رسیدن توسط بخار و آب جلوگیری شود. استفاده از کاغذ دیواری در این محیط‌ها نیز علاوه بر زیبایی مانند موضوع قبل در تمیزی نیز تأثیر دارد و به‌راحتی قابلیت شستشو دارد.

کاغذ دیواری برای سقف راهرو خانه

درصورتی‌که دیوارهای ساده یا طرح داری دارید می‌توانید برای زیباتر شدن محیط از کاغذ دیواری‌های متنوع در سقف راهرو استفاده کنید. استفاده از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار درصورتی‌که دیوارهای راهرو ساده است یا استفاده از کاغذ دیواری‌های ساده درصورتی‌که دیوار راهرو طرح‌دار است می‌تواند جلوه ویژه‌ای به محیط بدهد.

کاغذ دیواری برای سقف راهرو خانه

همچنین با استفاده از کاغذ دیواری‌هایی که خطوط افقی یا عمودی دارند می‌توانید خطای دید ایجاد کرده و محیط را بزرگ‌تر و بخش راهرو را طولانی تر نشان دهید. البته ذکر این نکته اهمیت دارد که استفاده از کاغذ دیواری‌ها برای بهتر نشان داده شدن فضا بهتر است با مشورت با یک متخصص انجام شود.

کاغذ دیواری برای سقف پذیرایی قاب‌بندی شده

استفاده از کاغذ دیواری روی سقف‌هایی که طرح‌هایی مانند مربع و مستطیل دارند بسیار زیبا و منحصربه‌فرد خواهد بود. باتوجه‌به این مورد اگر سقفی از اتاق دارای گچ‌بری یا طرح‌های مختلف است می‌توانید از کاغذ دیواری برای زیباتر شدن آن استفاده کنید.

کاغذ دیواری برای سقف‌های قاب‌بندی شده

دقت داشته باشید که اگر این کار توسط یک فرد باتجربه انجام شود بهترین نتیجه را خواهد داشت، برای مثال اگر بر اساس دانش و تجربه قبلی از کاغذ دیواری‌ها متنوع در هر برش استفاده شود می‌توانید زیباترین نما را فقط با استفاده از کاغذ دیواری رو سقف ایجاد کنید.

کاغذ دیواری برای پوشاندن مشکلات سقف

یکی از ارزان‌ترین راه‌ها برای پوشاندن عیوب ظاهری سقف استفاده از کاغذ دیواری است. سقف‌هایی که لکه و ترک دارند را با کاغذ دیواری می‌توان پوشاند اما مهم است که از مشکل اصلی سقف خبر داشته باشید؛

کاغذ دیواری برای پوشاندن مشکلات سقف

برای مثال اگر سقف به دلیل نم و رطوبت آسیب‌دیده باشد استفاده از کاغذ دیواری اشتباه است و به ایجاد مشکلات بیشتری منجر می‌شود به همین دلیل قبل از انجام این کار مطمئن شوید که مشکلات جزئی مانند رنگ‌پریدگی، ترک‌های کوچک، لک‌های ریز و جزئی باعث رو آوردن به این گزینه شده است.

کاغذ دیواری برای سقف اتاق خواب و کودک

کاغذ دیواری برای سقف اتاق کودک

استفاده از کاغذ دیواری برای سقف اتاق کودکان به‌منظور زیباتر شدن محیط انجام می‌شود. طرح‌های مختلفی برای كاغذ ديواري اتاق كودك وجود دارد که شامل کاغذ دیواری‌های کارتونی، آسمانی و … است. انتخاب بهترین گزینه بر اساس طرح و رنگ دیوارها و سایر وسایل اتاق انجام می‌شود.

سوالات متداول درباره کاغذ دیواری برای سقف

چه زمانی از کاغذ دیواری برای سقف اتاق استفاده نکنیم؟

همیشه استفاده از کاغذ دیواری بهترین گزینه نیست و در برخی از مواقع نباید سقف را با کاغذ دیواری پوشاند؛ این موارد عبارت‌اند از:

 • بخش‌هایی از منزل که دارای نقش و طرح‌های زیبا هستند بهتر است از کاغذ دیواری برای سقف استفاده نکنید. در این بخش‌ها استفاده زیاد از طرح و رنگ افراد را از فضا خسته می‌کند.
 • بخش‌هایی که نورگیر کمی دارد را با کاغذ دیواری و به‌خصوص کاغذ دیواری سقف نپوشانید چراکه محیط تاریک‌تر می‌شود.
 • سقف‌های دارای دریچه، پنجره سقفی و هالوژن برای کاغذ دیواری مناسب نیستند به دلیل اینکه جلوه آن از بین می‌رود.

چه زمانی از کاغذ دیواری برای سقف استفاده کنیم؟

با خواندن مطالب بالا متوجه این مورد که در چه جاهایی از کاغذ دیواری برای سقف استفاده کنید شدید اما به‌صورت کلی می‌توان گفت:

 • اگر می‌خواهید محیط بزرگ‌تر و دلباز تر جلوه کند از کاغذ دیواری با رنگ روشن و ملایم استفاده کنید.
 • درصورتی‌که رنگ کاغذ دیواری سقف تیره باشد ارتفاع سقف کوتاه‌تر و اگر دیوارها روشن باشد ارتفاع سقف بلندتر به نظر می‌رسد.
 • درصورتی‌که می‌خواهید سقف کوتاه‌تر به نظر برسد از کاغذهای دارای طرح و الگوهای بزرگ و اگر می‌خواهید سقف بلندتر جلوه کند از طرح‌های ریز و ظریف استفاده کنید.

آیا کاغذ دیواری برای سقف مناسب است؟

بله، کاغذ دیواری می‌تواند انتخاب زیبا و متفاوت برای اجرا بر روی سقف باشد پس شما میتوانید سقف خانه را کاغذ دیواری کنید تنها نیاز است که به این موضوع به اندازه کافی توجه داشته باشید که کاغذ دیواری نیاز به نگهداری دارد.

 

قیمت کاغذ دیواری سقف چقدر است؟

به دلیل نوسانات قیمتی، قیمت کاغذ دیواری هم کم و زیاد می‌شود. و برای رسیدن به قیمت درست کاغذ دیواری سقف بهترین تصمیم ارتباطات مستقیم با فروشندگان این مدل کاغذ دیواری ها است.

سخن آخر

استفاده از کاغذ دیواری برای سقف به زیباتر شدن محیط و همچنین راحتی در پاکیزگی کمک می‌کند. در این بخش به بررسی نکات مربوط به این مورد در انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای سقف پرداختیم؛ جا دارد به این نکته اشاره کنیم که توجه به رنگ‌ها و استفاده صحیح از آنها به هارمونی منزل کمک می‌کند. توصیه می‌شود قبل از انجام این کار با یک فرد با تجربه مشورت کنید و همچنین دقت و زمان کافی را بگذارید تا بهترین نتیجه را کسب کنید.

4.1/5 - (65 امتیاز)

2 پاسخ

  1. سپاسگزارم، برای کسب اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید
   09191508534

   دپارتمان عایق رطوبتی پارسیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *